איטום גגות עם יריעות ביטומניות

קבלן איטום מורשה 36407

במשך שנים רבות הורגלנו לאיטום באמצעות זפת. הריח הנוראי של הזפת החמה הופיע פעם בבניין זה ופעם בבניין אחר וגרם לתחושת מחנק לכל הסובבים. ברבות השנים, קם לזיפות מתחרה רציני והוא איטום גגות עם יריעות ביטומניות שהן חזקות ועמידות במיוחד בכל תנאי מזג אוויר ומתאימות לאקלים הישראלי. קיימים כמה הבדלים, יתרונות וחסרונות בין שתי השיטות.

הזפת היא שיטה פחות יעילה מאיטום גגות עם יריעות ביטומניות, עלותה הזולה יחסית משכנעת וועדי בתים רבים לבצע את האיטום השנתי בשיטה זו כאשר זו טעות גדולה. קבלני הזיפות מחויבים להיות קבלני איטום מורשים כדי לבצע את הזיפות על פי תקנים שנקבעו לא מכבר, לאור התופעה של קבלנים לא מנוסים שביצעו עבודות לא מקצועיות בתחום הזיפות וגרמו לנזקים גדולים בבניינים רבים.

הליך העבודה הוא ביצוע ניקיון יסודי, סילוק כל פסולת קיימת ושטיפת כל שטח הגג . רק למחרת אפשר למרוח את הזפת החמה בכל פינות הגג. יום או יומיים לאחר שהזפת מתייבשת יש להשלים את המלאכה באמצעות מריחת סיד על כל שכבת הזפת. לאחרונה קיימת מגמה של וועדי בתים רבים לשנות אט אט את השיטה המיושנת ולעבור לשיטת יריעות ביטומניות מכיוון שבחישוב כלכלי נכון, לטווח של כמה שנים קדימה, היריעות יהיו זולות יותר מהזיפות והם גם יקנו שקט נפשי לדיירים ותקופת אחריות בת עשר שנים.

איטום גגות מתבצע באמצעות חומרים שונים, לרוב על פי סוג החומר שממנו בנוי הגג. חברת ארגמן משתמשת בחומרים איכותיים ובעלי תו תקן.כאשר איש המקצוע מגיע לביצוע העבודה, הוא לרוב יסרוק את שטח הגג וינסה לזהות מקומות מועדים לפורענות שבהם עשויה להתרחש דליפה או נזילה. במידה ודיירי הבניין אבחנו כבר את מקור הנזילה, חשוב שיעדכנו את איש המקצוע במדויק במקור שלה.

לאחר סריקת פני השטח, נבחר את סוג החומר שהכי מתאים לפני השטח. יש לפנות את כל איזור הגג מפני חפצים מיותרים וכן לבצע ניקוי כללי שלו. הדבר מתבצע על מנת שיהיה קל ונוח למרוח את החומרים הביטומניים בצורה אחידה וללא הפרעות מיותרות. לאחר שהולחמו, יש להניח לגג להתייבש במשך מספר שעות. לאטום את הגג בתחילת עונת הגשמים היא סיכון שלא תמיד מומלץ לקחת. בהחלט יכול להיווצר מצב שבו בוצע איטום הגג ומייד לאחר מכן החל גשם לרדת ולגרום נזק ליריעה הביטומנית שהונחה.

ישנן חברות רבות שמבצעות את העבודות אלו בשוק והן בעלות רקורד ותוקף. יחד עם זאת, חשוב לזכור כי אין ערבויות לשום דבר. כאשר מתגלה תקלה בגג או כל בעיה אחרת שנוצרה, על אף ביצוע העבודה, יש לפנות לחברת המבצעת למתן בדיקה ושירות של הנושא.
באחריות החברה לבצע את התיקונים הנדרשים וכן לפצות את הלקוחות במידה ונגרם להם נזק רב יותר כתוצאה מאיטום לקוי. על כל פנים, מומלץ לבצע בדיקה אחת לשנה ובמידת הצורך לבצע תיקונים וחיזוקים לגגות בכל שנה. כך ניתן לשמור גם על תקינותו של הבניין או הבית וכן לשמר את הדירה מפני נזקים זמניים או בלתי הפיכים שעשויים להיגרם.

ישנן חברות רבות שמבצעות את העבודות אלו בשוק והן בעלות רקורד ותוקף. יחד עם זאת, חשוב לזכור כי אין ערבויות לשום דבר. כאשר מתגלה תקלה בגג או כל בעיה אחרת שנוצרה, על אף ביצוע העבודה, יש לפנות לחברת המבצעת איטום עם יריעות ביטומניות למתן בדיקה ושירות של הנושא.
באחריות החברה לבצע את התיקונים הנדרשים וכן לפצות את הלקוחות במידה ונגרם להם נזק רב יותר כתוצאה מאיטום לקוי. על כל פנים, מומלץ לבצע בדיקה אחת לשנה ובמידת הצורך לבצע תיקונים וחיזוקים לגגות בכל שנה. כך ניתן לשמור גם על תקינותו של הבניין או הבית וכן לשמר את הדירה מפני נזקים זמניים או בלתי הפיכים שעשויים להיגרם.

עבודות אלו אינם משחק לילדים, יש לעשות את העבודה עם חומרים מותאמים ע"י יועץ איטום וכלים מתאימים, יש להיזהר מכל מיני פרסומים באינטרנט על מוצרים ביתיים , כאשר יגיע החורף חומרים אלה יכולים להזיק יותר מאשר לעזור, השתמשו בשירותי ארגמן וקבלו 10 שנות אחריות לאיטום מקצועי. בכל שאלה בתחום אתם מוזמנים ליצור קשר טלפוני, יצירת קשר באתר או ברשתות החברתיות שבהם תראו גם עבודות עדכניות.

מאמרים נוספים

איטום גגות ארגמן לוגו
איטום גגות

קבלן איטום

כל מה שרציתם לדעת על קבלן איטום איטום גגות איך לבחור קבלן לביצוע עבודות איטום? למה לא לאטום את הגג באופן עצמאי? האם יש חסרונות בהזמנת קבלן איטום? מתי כדאי

קרא עוד »
איטום ביריעות ביטומניות
איטום גגות

איטום ביריעות ביטומניות

דברים שחשובים לדעת על איטום ביריעות ביטומניות איך מיישמים איטום גגות ביריעות ביטומניות? יריעות ביטומניות לאיטום גגות איטום יעיל בעזרת יריעות ביטומניות על הגג הכנה לקראת יישום איטום ביריעות ביטומניות

קרא עוד »
מחיר איטום גגות
איטום גגות

מחיר איטום גגות

דברים שחשובים לדעת על מחיר איטום גגות עלויות איטום גגות איטום גגות מחיר למ"ר – לפי חומרי איטום מחיר איטום גגות בהתאם להכנה הדרושה על הגג מה כוללת הכנה בסיסית?

קרא עוד »
איטום גגות
איטום גגות

איטום גגות

כל מה שחשוב לדעת על איטום גגות איטום גגות המלצות מה הזמן הכי מתאים לאיטום גגות? איך בוחרים חומר איטום מתאים לגג? האם לוותר על הכנה יסודית של הגג? איטום

קרא עוד »
איטום באמצעות בטקל
בטקל

בטקל

כל מה שחשוב לדעת על בטקל מה זה בטקל? איך מייצרים אותו? יתרונות מיוחדים דגשים לעבודת יציקות בטקל מתי כדאי ליישם יציקת בטקל על הגג? למה חשוב להשתמש ביציקת בטקל

קרא עוד »
קבלן איטום ארגמן איטום גגות
קבלן איטום

קבלן איטום ברחובות

קבלן איטום גגות מקצועי ברחובות עבודת האיטום המוכרת והנפוצה ביותר היא איטום גגות אבל למעשה, קבלן איטום מקצועי מספק שירותי איטום מקצועיים מגוונים הכוללים איטום קירות חיצוניים, איטום מרתפים, איטום

קרא עוד »
גלילה למעלה