Powered by Trust.Reviews
לקוחות ממליצים

מה חשוב לדעת על איטום גגות

המלצות - טיפים שיעזרו לכם לעבור את החורף בשלום

באיזו שיטה הכי מתאים לאטום את הגג שלכם? למה יריעות ביטומניות כל כך יקרות? למה צריך למרוח סיד מעל איטום בזפת חם ומתי הכי כדאי לעשות איטום גגות? צוות ארגמן איטום עם כל הטיפים שכדאי להכיר בתחום. מעבר לעמוד שירותי איטום 

הכי טבעי להיזכר בתחילת החורף שצריך לאטום את הגג. אבל זו גם העונה הכי עמוסה של קבלני איטום וגם כבר מתחיל להיות קר וגשום. כדי שהקבלן ימצא לכם זמן פנוי ביומן שלו, כדי שהוא יוכל אולי אפילו לעשות לכם הנחה קטנה וגם כדי שלא יטפטף לכם גשם לתוך הבית – כדאי להזמין קבלן איטום דווקא באביב, או בקיץ, או בתחילת הסתיו לכל היותר.

2. לבחור חומר איטום מתאים לגג שלכם

קיימים פרמטרים שונים לצורך התאמה של חומר איטום אופטימלי לתנאים הקיימים על הגג שלכם: גודל הגג, מצב הגג, חשיפה ישירה או חלקית לשמש ישירה, חומר איטום קיים על הגג, התקציב שלכם ועוד. לכן, התאמה אופטימלית של חומר איטום לגג שלכם, צריכה להיעשות בהתייעצות עם קבלן מקצועי ומנוסה, שיודע לשקלל במדויק את כל השיקולים ולעזור לכם לקבל החלטה אידיאלית.

3. לא לוותר על הכנה יסודית של הגג

למרות החשיבות של חומרי איטום ויישום נכון שלהם, העבודה העיקרית של הקבלן היא להכין את הגג שלכם לקראת איטום. צריך לנקות את הגג היטב, לפנות ממנו ציוד, חומרים ואלמנטים שונים שלא שייכים לשם. צריך לבדוק את תקינות הניקוזים, לסתום חורים ושקעים, למרוח פריימר ועוד. לכן, חשוב להקפיד בעיקר על ביצוע ההכנה בצורה יסודית ומקיפה.

מקובל לחשוב כיום, כי יריעות ביטומניות הן שיטת האיטום הטובה ביותר וזה גם נכון במידה מסוימת. אבל האמת היא שלא תמיד אפשר או מתאים להתקין יריעות ביטומניות על כל גג, מסיבות שונות. יש גגות שעדיף לאטום עם חומר איטום אקרילי, או עם זפת חם. לכן שוב – חשוב להתייעץ עם הקבלן שלכם לפני קבלת החלטה.

איטום גגות בטכנולוגיה הטובה ביותר בעולם
איטום גגות בטכנולוגיה הטובה ביותר בעולם

5. למה יש כאלה הבדלים במחירים של חומרי איטום שונים?

איטום הגג בזפת חם הוא כנראה פתרון האיטום הזול ביותר. מצד שני, צריך לתחזק אותו מדי שנה, על ידי מריחה של סיד להלבנת הגג וגם לחדש את הזפת לעיתים קרובות יחסית. בקצה השני של הסקאלה, נמצאות יריעות ביטומניות, שהן הרבה יותר יקרות, אבל גם מחזיקות מעמד ל 10 – 15 שנה, ללא צורך בכל פעולת תחזוקה. לכן גם ההפרש הגדול במחיר הוא עדיין מוצדק.

6. להזמין בדיקת תקינות איטום מדי פעם

גם אם יש לכם יריעות ביטומניות, מומלץ להזמין מדי שנה בדיקת תקינות למערכת האיטום לפני תחילת החורף. בדיקה כזו מאפשרת לכם לוודא כי לא קיימים ליקויים באיטום וכי צפוי לכם חורף יבש. 

ליקויים באיטום לא מתרחשים רק בגלל עבודה לא טובה של הקבלן, אלא כי אולי טכנאי דודי שמש עלה לגג ועבד בחוסר זהירות, שפגעה באיטום, אולי הרוחות החזקות של החורף האחרון גרמו לנזק, אולי המרזבים נסתמו וכן הלאה. ביצוע בדיקות תקופתיות ופעולות תחזוקה שגרתיות יכול להאריך את חיי מערכת האיטום על הגג שלכם בכמה שנים ולכן ההשקעה לגמרי משתלמת.

הלבנת גגות נעשית באמצעות סיד, מעל שכבת איטום בזפת. המטרה היא ליצור שכבה לבנה על פני הזפת השחורה, כדי לצמצם את קליטות החום של הגג, אבל גם כדי להגן על הזפת מפני נזקי החום והשמש בקיץ. 

לכן, אם אין לכם זפת על הגג – אתם לא צריכים סיוד גגות. בנוסף, יריעות ביטומניות לרוב לא צריכות הלבנה בכלל, אם יש לכם יריעות ביטומניות, אסור להלבין אותן עם סיד.

לסיכום

איטום גגות הוא נושא רחב, שיש בו אפשרויות בחירה רבות. אבל חשוב לבחור את הכי נכון עבור הגג שלכם, כדי להנות בחורף מבית חם ויבש. כדי להבטיח שאתם מקבלים את שיטת האיטום הנכונה ביותר לגג שלכם, את חומר איטום המתאים ביותר ואת העבודה האיכותית ביותר, חשוב לפנות לקבלן איטום אמין, מקצועי ומנוסה, שיכול לספק לכם עבודה איכותית ועמידה. 

לחץ על הקישור הבא – לשיחה עם יועץ איטום מקצועי

צרו קשר עם הצוות המקצועי של ארגמן איטום לקבלת הצעה משתלמת ושירות מקצועי! מוזמנים לבקר באתר המומחה על מנת לקבל מידע נוסף על עבודת איטום גגות. מוזמנים ליצור קשר עם קבלן איטום גגות דרך אתר המומחה לבנייה מכאן.

להלן מספר שאלות נפוצות ותשובות לגבי איטום גגות:

איטום גגות הוא תהליך של יצירת שכבה אטומה למים שיכולה להיות עם חומרים שונים. אנחנו תמיד ממליצים על יריעות ביטומניות במידה ובגג שלכם בנוי מבטון. 

איטום גגות מסייע להאריך את חיי הגג על ידי הגנה מפני נזקים הנגרמים על ידי מים, שמש, רוח וטמפרטורות קיצוניות. זה גם עוזר למנוע נזילות, שעלולות לגרום נזקי מים לפנים הבניין.

ניתן לאטום את רוב סוגי הגגות, כולל גגות אספלט רעפים, מתכת, שטוחים וגגות רעפים. עם זאת, עבודות איטום לגגות  מסוימים עשויים לדרוש מוצרי איטום או טכניקות מיוחדות.

תדירות איטום הגג תלויה במספר גורמים, ביניהם סוג חומר הקירוי, האקלים והחשיפה לפגעי מזג האוויר. ככלל, גג צריך להיבדק מדי שנה ולאטום מחדש לפי הצורך, בדרך כלל כל 7-10 שנים.

שירות איטום גגות מקצועי יכול להעניק מספר יתרונות, לרבות איטום לאורך זמן ואפקטיבי יותר, שימוש במוצרים איכותיים וטכניקות יישום נכונות ויכולת לזהות ולתקן כל בעיה בגג לפני האיטום.

כן, בעל בית יכול לאטום את הגג שלו, אך מומלץ להזמין איש מקצוע על מנת להבטיח יישום נכון וכדי להימנע מפגיעה בגג או ביטול כל אחריות במידה ויש. איטום גג עשוי להיות משימה מסוכנת ומורכבת, וחשוב להצטייד בציוד ובניסיון המתאים לביצוע העבודה בצורה בטוחה ויעילה.

אנא דרגו את המידע
היחיד מסוגו בישראל ועכשיו בחינם!
בידקו מחיר מדויק לפי שטח האיטום שלכם
איטום גגות

מאמרים נוספים

איטום גגות רעפים
כללי

טיפים לאיטום גגות רעפים

איטום גגות הוא ללא ספק אחד הדברים החשובים במהלך בניית מבנים חדשים, כדי שלא שתהיה חדירה של מים אל תוך המבנה. הגג הוא זה שלמעשה מה שמגן על המבנה מפני

קרא עוד »
יציקות בטקל עם ארגמן איטום גגות
כללי

כמה יעלה לאטום את הגג?

כשרוצים לאטום את הגג, אנו צריכים להבין כמה קבלן איטום גגות ייקח מאתנו ומה יהיה לגבי מחיר איטום הגג. אם כן אתם צריכים להבין כי העלות של איטום גג תלויה

קרא עוד »
איטום גגות
כללי

אילו פונקציות מבצע איטום הגג?

איטום גגות מבצע את התפקיד החשוב ביותר בבית- הוא שומר על התקרה והגג מפני רטיבות. אם לא תינתן תשומת לב נאותה לאיטום הגג, אז עם הגעת הגשמים והרוחות, רטיבות תיכנס

קרא עוד »
זיפות גגות
כללי

זיפות גגות לאחר ניקיון

זיפות גגות, באמצעות זפת חם, הינה השיטה הוותיקה ביותר, עבור איטום גגות. ישנן שיטות נוספות לאיטום שהבסיס שלהן הוא בעצם מזפת, אך השיטה הינה יעילה , חדשנית ושונה, ללא חימום

קרא עוד »
Scroll to Top