Powered by Trust.Reviews
לקוחות ממליצים

איטום גג מרוצף

איטום גג מרוצף

אם אתם צריכים איטום גג מרוצף, אתם מתלבטים בין שתי אפשרויות בחירה עיקריות – לבצע איטום עם הרמת ריצוף, או להשאיר את הריצוף ולבצע את האיטום מעליו. לכל בחירה יש יתרונות וחסרונות לצד פרטים אחרים שכדאי לדעת לפני תחילת העבודה. צוות ארגמן איטום מסבירים: כל מה שצריך לדעת על איטום גג מרוצף.

איך בוחרים שיטת איטום גג מרוצף?

האמת היא, שאתם לא תמיד יכולים פשוט לבחור אם אתם רוצים לבצע איטום גג כולל הרמת ריצוף או ללא הרמת הריצוף, פשוט כי לפעמים המצב בשטח קובע בשבילכם.

למה הכוונה?

אם יש לכם גג מרוצף עם נזילה נקודתית, אם אפשר למצוא בקלות את המקור לנזילה, אפשר לבצע איטום נקודתי מעל הריצוף הקיים. אבל אם יש בעיית רטיבות יותר רחבה, נזילה במספר מקומות שונים על הגג או שאתם לא מצליחים לאתר את מקור הנזילה – לא תהיה לכם ברירה. במקרה כזה, חייבים להסיר את הריצוף, לאתר את מקור הבעיה, לטפל במקור הבעיה ורק אז אפשר ליישם את האיטום.

יתרונות וחסרונות לשתי שיטות איטום גג מרוצף

היתרון העיקרי של איטום גג מרוצף ללא הרמת רצפה, הוא במחיר ובזמן העבודה. זה יותר זול, יותר קל לביצוע ויותר מהיר. אבל מדובר על טיפול נקודתי וקליל, שלא ממש פותר את הבעיה לטווח ארוך, אלא רק נותן לכם פתרון זמני עד הפעם הבאה. לכן זהו פתרון מתאים רק אם אין לכם תקציב לבצע איטום כולל הרמת רצפה (מחיר איטום הגג כולל הרמת רצפה מייקר את העבודה כמעט פי 10 לעומת מחיר איטום גג מרוצף ללא הרמת רצפה), או אם אתם לא יכולים לאפשר כרגע את התהליך המלא שצריך לבצע, כולל הרמת רצפה, בגלל סיבות טכניות.

בכל מקרה אחר, מומלץ להרים את הרצפה, כדי לבצע איטום גג מרוצף כמו שצריך. אז אז איך זה מתבצע?

שלבי איטום גג מרוצף כולל הרמת רצפה

 1. מרימים את כל מה שיש על הגג – חפצים, לבנים, קרשים, ברזלים וכל מה שלא צריך להיות על הגג ויכול להפריע לעבודה.
 2. מנקים היטב את הגג.
 3. מפרקים את הריצוף הקיים על הגג – שוברים את המרצפות, מוציאים את מילוי החול ומנקים שוב.
 4. בודקים שיפועי מרזבים. אם לא קיימים שיפועים טובים, צריך ליצור שיפועים חדשים, שיאפשרו למים לזרום למרזב ביעילות, בלי ליצור שלוליות מים עומדים על הגג. עדיף ליצור מרזב כפול, שמנקז את המים מתחת לריצוף וגם את המים מעל הריצוף.
 5. מתחילים לבצע איטום – בדרך כלל עם יריעות ביטומניות, אך כדאי להתייעץ עם הקבלן ולבחור את השיטה המתאימה ביותר לתנאים הקיימים על הגג שלכם.
 6. פריסת יריעות ביטומניות מתבצעת על ידי הנחה של היריעות בשתי שכבות, הדבקה שלהן אל הגג והלחמה שלהן אחת לשנייה.
 7. לאחר התקנה מושלמת של האיטום, מבצעים בדיקת הצפה – מציפים את הגג במים למשך 72 שעות כדי לבדוק שאין ליקויים באיטום.
 8. אם הבדיקה עברה בהצלחה, מנקזים את המים, נותנים לגג להתייבש ואז מניחים מעל יריעת סומסום, שתשמש בתור תשתית לריצוף החדש.
 9. לבסוף אפשר לבצע את הריצוף המחודש לגג ולהנות מגג אטום לכל החורף.

מחיר האיטום

כפי שניתן להבין – איטום גג מרוצף הוא תהליך מורכב, שיש בו שלבים שונים (אם אתם מבצעים הרמת רצפה כמובן). לכן, אם אתם מבקשים הצעת מחיר על איטום הגג שלכם, סביר להניח שהיא תהיה מושפעת מהגורמים הבאים:

 • מבנה הגג
 • גובה הבית או הבניין
 • גישה לבניין לפירוק הרצפה והובלת פסולת (יש או אין מעלית למשל)
 • גודל הגג
 • שיטת איטום
 • איכות היריעות
 • קניית מרצפות חדשות לריצוף – בהתאם לאיכות המרצפות הרצויה ועוד.

בנוסף, הקפידו לבקש אחריות של מינימום 5 שנים על ביצוע העבודה, כדי שלא תצטרכו לשלם שוב על תיקון ליקויים, אם יהיו כאלה וכן בדקו שהצעת המחיר כוללת גם בדיקת הצפה, הכנה ואחריות.

לסיכום

כדי לקבוע אם אתם צריכים איטום גג מרוצף כולל הרמת רצפה או ללא הרמת רצפה, כדאי להזמין איש איטום מקצועי, שיבדוק מה מצב הגג שלכם, מה רמת הרטיבות ואיזה סוג של עבודת איטום צריך לבצע על הגג. כדי לקבל הצעת מחיר הוגנת ואמינה, חשוב לפנות לקבלן איטום מומלץ, בעל ניסיון וידע, שיכול לאתר במהירות את הליקויים במערכת האיטום על הגג שלכם, לבחור את השיטה המתאימה ביותר לביצוע העבודה ביעילות וגם לתת לכם עליה מחיר הוגן. למידע נוסף והצעת מחיר משתלמת – דברו איתנו! מוזמנים לקרוא עד על איטום גגות באתר המומחה.

5/5 - (1 vote)
היחיד מסוגו בישראל ועכשיו בחינם!
בידקו מחיר מדויק לפי שטח האיטום שלכם
איטום גג מרוצף

מאמרים נוספים

איטום גגות רעפים
כללי

טיפים לאיטום גגות רעפים

איטום גגות הוא ללא ספק אחד הדברים החשובים במהלך בניית מבנים חדשים, כדי שלא שתהיה חדירה של מים אל תוך המבנה. הגג הוא זה שלמעשה מה שמגן על המבנה מפני

קרא עוד »
יציקות בטקל עם ארגמן איטום גגות
כללי

כמה יעלה לאטום את הגג?

כשרוצים לאטום את הגג, אנו צריכים להבין כמה קבלן איטום גגות ייקח מאתנו ומה יהיה לגבי מחיר איטום הגג. אם כן אתם צריכים להבין כי העלות של איטום גג תלויה

קרא עוד »
איטום גגות
כללי

אילו פונקציות מבצע איטום הגג?

איטום גגות מבצע את התפקיד החשוב ביותר בבית- הוא שומר על התקרה והגג מפני רטיבות. אם לא תינתן תשומת לב נאותה לאיטום הגג, אז עם הגעת הגשמים והרוחות, רטיבות תיכנס

קרא עוד »
זיפות גגות
כללי

זיפות גגות לאחר ניקיון

זיפות גגות, באמצעות זפת חם, הינה השיטה הוותיקה ביותר, עבור איטום גגות. ישנן שיטות נוספות לאיטום שהבסיס שלהן הוא בעצם מזפת, אך השיטה הינה יעילה , חדשנית ושונה, ללא חימום

קרא עוד »
Scroll to Top