איטום חיובי ושלילי

קבלן איטום מורשה 36407

עבודות לצרכי איטום מבנים הן עבודות שחובה לבצע והן נלקחות בחשבון כבר בשלב התכנון האדריכלי והעיצובי. לעבודות איטום טובות ויעילות יש חשיבות גבוהה מאד כאשר מדובר על מבנים במדינות ששוררים בהן תנאי מזג אוויר קיצוניים בחורף, בקיץ או לאורך השנה כולה.

בישראל למשל, חשוב מאד לשמור על בידוד פנים הבתים והדירות גם בקיץ החם וגם במהלך החורף הקר ובידוד זה מתבצע על ידי איטום יעיל. עבודות איטום נחלקות לשני סוגים – איטום חיובי ואיטום שלילי.

איטום חיובי ושלילי

כאשר מסתכלים באופן אנכי על התקרה כגבול בין פנים הדירה או המבנה לבין החוץ – קל להבין שהתקרה היא זו שמהווה את הגבול והקביעה באיזו דרך לבצע את האיטום. כאשר האיטום יתבצע על הגג או בשכבה החיצונית ביותר של המבנה – על הגג או לאורך הקירות – הוא ייחשב כאיטום חיובי.
עבודות איטום מסוג זה מבוצעות כבר בשלב הקמת המבנה או השיפוץ הכללי וצריך להיערך לקראתן מבעוד מועד. האדריכל ומנהל העבודה במקום צריכים לקחת בחשבון שצריך לבצע את העבודות ולהיערך כמו שצריך מבעוד מועד.

ישנם מקרים שבהם אין אפשרות לבצע את האיטום החיובי (שנחשב ליעיל ועדיף במרבית מהמקרים) או שהיה חלון הזדמנויות מסוים שחלף ולא ניתן יותר לבצע את העבודות.
במקרים כאלה פונים פתרון של איטום שלילי – מריחת חומרי האיטום בחלק הפנימי של המבנה – על הצד הפנימי של הקירות או על התקרה של הדירה והבית. אין מדובר בעבודות איטום פחות יעילות אלא בעבודות שקשה ופחות נוח לבצע והן דורשות היערכות שונה מאלה הנדרשות לשם ביצוען של עבודות האיטום החיובי.

כאמור, ההנחה הרווחת בתחום היא שהאיטום החיובי נוח יותר לביצוע וגם יעיל יותר. יחד עם זאת כאמור ישנם מקרים או מצבים שלא ניתן לבצע את העבודות או שמתקבלת החלטה על ידי האדריכל ומנהל אתר העבודה על ביצוען של עבודות איטום שלילי.

הם אלה שיקבלו את ההחלטה, שכן יש לה לא מעט השלכות על המשך העבודה במקום. נושא האיטום כולו הוא נושא רחב מאד שצריך להקדיש לו לא מעט מחשבה והחשוב ביותר הוא ייעוץ עם קבלני איטום מוסמכים ומקצועיים בעלי ניסיון, מאחר וההחלטות עשויות להיות משמעויות מרחיקות לכת, לעבודות איטום שלא בוצעו כהלכה ולא מעט כסף עלול להיות מבוזבז על תיקונים או איתור ליקויים.

מאמרים נוספים

איטום גגות ארגמן לוגו
איטום גגות

קבלן איטום

כל מה שרציתם לדעת על קבלן איטום איטום גגות איך לבחור קבלן לביצוע עבודות איטום? למה לא לאטום את הגג באופן עצמאי? האם יש חסרונות בהזמנת קבלן איטום? מתי כדאי

קרא עוד »
איטום ביריעות ביטומניות
איטום גגות

איטום ביריעות ביטומניות

דברים שחשובים לדעת על איטום ביריעות ביטומניות איך מיישמים איטום גגות ביריעות ביטומניות? יריעות ביטומניות לאיטום גגות איטום יעיל בעזרת יריעות ביטומניות על הגג הכנה לקראת יישום איטום ביריעות ביטומניות

קרא עוד »
מחיר איטום גגות
איטום גגות

מחיר איטום גגות

דברים שחשובים לדעת על מחיר איטום גגות עלויות איטום גגות איטום גגות מחיר למ"ר – לפי חומרי איטום מחיר איטום גגות בהתאם להכנה הדרושה על הגג מה כוללת הכנה בסיסית?

קרא עוד »
איטום גגות
איטום גגות

איטום גגות

כל מה שחשוב לדעת על איטום גגות איטום גגות המלצות מה הזמן הכי מתאים לאיטום גגות? איך בוחרים חומר איטום מתאים לגג? האם לוותר על הכנה יסודית של הגג? איטום

קרא עוד »
איטום באמצעות בטקל
בטקל

בטקל

כל מה שחשוב לדעת על בטקל מה זה בטקל? איך מייצרים אותו? יתרונות מיוחדים דגשים לעבודת יציקות בטקל מתי כדאי ליישם יציקת בטקל על הגג? למה חשוב להשתמש ביציקת בטקל

קרא עוד »
קבלן איטום ארגמן איטום גגות
קבלן איטום

קבלן איטום ברחובות

קבלן איטום גגות מקצועי ברחובות עבודת האיטום המוכרת והנפוצה ביותר היא איטום גגות אבל למעשה, קבלן איטום מקצועי מספק שירותי איטום מקצועיים מגוונים הכוללים איטום קירות חיצוניים, איטום מרתפים, איטום

קרא עוד »
גלילה למעלה