איטום שלילי

קבלן איטום מורשה 36407

אנשי המקצוע העוסקים בתחום האיטום, מכנים איטום שלילי כל פעולת איטום שאינה מבצעת מהחלק החיצוני של הקיר פנימה, אלא ההפך מהחלק הפנימי של הקיר כלפי חוץ. ברוב המקרים מבצעים את הפעולה מהקיר החיצוני פנימה ורק במקרים חריגים הפעולה נעשית האופן הפוך.
 
פעולת איטום בדרך ההפוכה מבצעת רק במקרים שבהם אין אפשרות לפעול מהחלק החיצוני מסיבות שונות כמו רטיבות וחדירת מים למקומות תת קרקעיים, חניונים, מרתפים ומקלטים, או במקרים שבהם יש צורך בתוספת איטום שתחזק את האיטום שבוצע כבר בחלק החיצוני של הקיר אך כדאי לעבות אותו כדי ליצור איטום מקסימלי. כדי להשיג את האפקט האופטימלי באיטום שלילי, מבצעים את הפעולות בשיטת ההזרקה באמצעות אקדח שמניחים בו את שפורפרת החומר ונוח מאד לאחוז בו ולבצע את ההזרקה.

בעל המקצוע לוחץ על הידית של האקדח וכך החומר נדחס פנימה אל פיית ההזרקה. קוטרה של הפייה מתאים לגודלם הצר של הסדקים וכך אפשר להחדיר אותה לעומק ולשחרר את החומר בשטח החלול שנוצר בבטון. כדי להבטיח כי הסדקים לא ישובו, מבצעים איטום גם בקרקע הנמצאת מאחורי הקיר כך שהמקום יהיה מוכן לתרחישים כמו תזוזות קטנות של האדמה או חלחול של מי תהום שעלולים לגרום נזק נוסף במקום זה.יש להתאים את סוג החומר האיטום למבנה ולצורך הספציפי. חברות שונות בישראל מייצרות או מייבאות חומרים מצוינים למטרות איטום שלילי המבוססים על חומרים צמנטיים או אקריליים עם תוספות שונות. תפקידם של היועצים שלהם הוא להמליץ לכם באופן מקצועי מהו החומר הנכון ביותר עבור כל משטח ומהי שיטת העבודה אתו כדי שהתוצאות יהיו מצוינות ויחזיקו מעמד לאורך שנים רבות. חבל לבצע עבודה עם חומר מסוים כשקיים אצל היצרנים או אצל היבואנים חומר ייעודי שיפתור את הבעיה לחלוטין.

העבודה באמצעות המזרק מסייעת לחדירה פנימה לסדקי הבטון ולנימים הקפילריים וכך מצליחים להחדיר חומר לכל המקומות הזקוקים לאיטום לאורך הקירות. כשהחומר נמצא במגע עם המשטח הוא מתנפח וכך כל הסדקים מתמלאים בחומרי האטימה. בשנים האחרונות החלו לבצע שימוש גם בחומר החדשני פוליאוריטן דו רכיבי שבעת החדרתו למקומות החלולים בבטון, הוא תופח פי 40 וכך הוא ממלא את כל השטח הבעייתי בקצף שמתקשה ואוטם את המקום לחלוטין. זהו חומר ידידותי לסביבה ולמרות הכמות הגדולה של החומר המוזרמת בין סדקי הבטון היא לא מזיקה אלא משלימה את מרקמו ואת חוזקו ומגנה עליו משחיקה טבעית ומבלאי.

איטום שלילי נעשה מבפנים החוצה. הוא נעשה רק מתוך המבנה, כי לא ניתן לבצע איטום מבחוץ ולכן המטרה של איטום היא למנוע חלחול לתוך המבנה, של המים שכבר חדרו אל הקיר.

במילים אחרות  מדובר על פעולה שהיא ברירת מחדל ולכן היא גם לא נחשבת פעולת איטום אופטימלית, אלא סוג של פלסטר. בכל מקרה, לא נהוג לתת אחריות על איטום שלילי, פשוט כי מדובר על עבודה שאין אפשרות לתת עליה 100% הצלחה.

איטום שלילי בהזרקות

קיימות כמה שיטות מקובלות לביצוע איטום שלילי:

  1. מריחת חומר איטום – מורחים חומר איטום על הקירות הפנימיים של החלל. זהו חומר עמיד בפני לחצים מסוימים, שיכול לעצור חדירת רטיבות – ברגע שהרטיבות מתחילה להופיע. חשוב ליישם את החומר מעל שכבת היסוד של הבטון, על כל קירות החדר ועל הרצפה ולא רק באופן נקודתי, כדי שהמים לא יוכלו לחדור דרך נקודה אחרת בחדר.
  2. הזרקת פוליאוריטן – זוהי שיטת איטום שלילי נקודתית, שמטפלת בעיקר בסדקים בקיר בטון. החומר מונע מעבר מים ופותר את הבעיה.
  3. יריעות ביטומניות – יריעות ביטומניות לאיטום שלילי נחשבות יעילות ויסודיות, אך גם לא מתאימות בכל המקרים וגם יקרות בהשוואה לשיטות אחרות. את היריעות מדביקים על הקיר ואז מכסים אותן בקיר גבס. 

כדי לבחור שיטת איטום שלילי מתאימה לצרכי החלל, צריך להבין מהו גודל החלל, מבנה החלל והיקף הרטיבות. אם מדובר על רטיבות נקודתית, מאחד הסדקים או רטיבות מתפשטת, שיכולה להגיע לכל הקירות. לכן, בכל מקרה שאתם צריכים עבודת איטום שלילי, חשוב להתייעץ קודם לכן עם בעלי מקצוע בתחום האיטום, שיכולים לבדוק עבורכם מהן האפשרויות הטובות ביותר ומה הכי מתאים לצרכים שלכם. רוצים לבדוק אם אפשר לבצע אצלכם איטום שלילי איכותי? צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם! מוזמנים לבחון קבלני איטום גגות דרך אתר המומחה.

מאמרים נוספים

איטום גגות ארגמן לוגו
איטום גגות

קבלן איטום

כל מה שרציתם לדעת על קבלן איטום איטום גגות איך לבחור קבלן לביצוע עבודות איטום? למה לא לאטום את הגג באופן עצמאי? האם יש חסרונות בהזמנת קבלן איטום? מתי כדאי

קרא עוד »
איטום ביריעות ביטומניות
איטום גגות

איטום ביריעות ביטומניות

דברים שחשובים לדעת על איטום ביריעות ביטומניות איך מיישמים איטום גגות ביריעות ביטומניות? יריעות ביטומניות לאיטום גגות איטום יעיל בעזרת יריעות ביטומניות על הגג הכנה לקראת יישום איטום ביריעות ביטומניות

קרא עוד »
מחיר איטום גגות
איטום גגות

מחיר איטום גגות

דברים שחשובים לדעת על מחיר איטום גגות עלויות איטום גגות איטום גגות מחיר למ"ר – לפי חומרי איטום מחיר איטום גגות בהתאם להכנה הדרושה על הגג מה כוללת הכנה בסיסית?

קרא עוד »
איטום גגות
איטום גגות

איטום גגות

כל מה שחשוב לדעת על איטום גגות איטום גגות המלצות מה הזמן הכי מתאים לאיטום גגות? איך בוחרים חומר איטום מתאים לגג? האם לוותר על הכנה יסודית של הגג? איטום

קרא עוד »
איטום באמצעות בטקל
בטקל

בטקל

כל מה שחשוב לדעת על בטקל מה זה בטקל? איך מייצרים אותו? יתרונות מיוחדים דגשים לעבודת יציקות בטקל מתי כדאי ליישם יציקת בטקל על הגג? למה חשוב להשתמש ביציקת בטקל

קרא עוד »
קבלן איטום ארגמן איטום גגות
קבלן איטום

קבלן איטום ברחובות

קבלן איטום גגות מקצועי ברחובות עבודת האיטום המוכרת והנפוצה ביותר היא איטום גגות אבל למעשה, קבלן איטום מקצועי מספק שירותי איטום מקצועיים מגוונים הכוללים איטום קירות חיצוניים, איטום מרתפים, איטום

קרא עוד »
גלילה למעלה