בטקל

קבלן איטום מורשה 36407

יציקת בטקל (בטקל = בטון קל) היא תערובת של מלט, חול וחומר מקציף, קלת משקל, אותה מיישמים בדרך כלל על גגות שטוחים. המוצר הייחודי נותן מענה לשני צרכים חשובים באיטום גגות: הוא מאפשר יצירת שיפועים כדי לשפר את יכולת הניקוז על הגג והוא גם יוצר בידוד תרמי טוב. אבל איך מכינים את החומר הזה? מה היתרונות שלו ולמה כולם חושבים (בטעות) שזה חומר איטום?

תערובת של מלט, חול וחומר מקציף יוצרת בטקל. את התערובת מובילים לאתר העבודה, שם מעבירים אותה דרך מכונת הקצפה. כך נוצרות בועות אוויר רבות – בערך 65 אחוז מנפח התערובת הוא אוויר, המעניק לתערובת את המשקל הקל המייחד אותה, אך גם את יכולת הבידוד התרמי הגבוהה שלה.

איטום באמצעות בטקל
  • משקל קל במיוחד – מאפשר ליישם כמעט על כל סוג של גג, גם על גגות בניינים ישנים ועל מבנים שאינם יציבים וחזקים מספיק כדי לשאת משקלים כבדים. בנוסף, המשקל הקל של החומר מאפשר לשנע אותו ולהעלות אותו לגג יותר בקלות.
  • יכולת הבידוד הטובה של החומר משפרת את יכולת האיטום של הבניין בכך שהיא מעניקה לה איכויות נוספות. היא גם מהווה חלק ממערכת האיטום של הבניין, למרות שאין לה יכולות איטום. לכן הרבה אנשים טועים וחושבים כי הוא חומר איטום.
  • קל ליישם את החומר, נוח לעבד אותו, הוא מתקשה במהירות ולכן גם תהליך היישום מהיר יחסית.
  • נחשב חומר זול יחסית לצורכי בידוד ותיקון שיפועי גגות.
  • יציקות בטקל חוסכת את הצורך להשתמש בזיפות גגות ואף את שלב ההלחמה של יריעות ביטומניות.
  • יציקות בטקל עמידה לשנים ארוכות.
  • יציקות בטקל משפרת במידה ניכרת את רמת היעילות של מערכת האיטום על הגג.
  • הוא רק חלק ממערכת האיטום של הגג ולכן יש לקחת בחשבון את הנחת היריעות ואת המחיר שלהן בנוסף.
  • חשוב להקפיד על התקן הישראלי המחמיר של יצירת שיפוע מדויק ליצירת ניקוז יעיל.
  • יש לזכור הוא אינו מספק בידוד וכי מערכת איטום שלמה בתוספת בטקל, חייבת לכלול גם יריעות ביטומניות או יריעות PVC.

כאמור, בטקל משמש ליצירת שיפוע תקין על הגג, כדי לנתב בצורה יעילה את מי הגשמים אל פתחי הניקוז. לכן, הוא מתאים לשימוש על גבי גגות משופעים, או גגות רעפים, עם שיפועים לא מדויקים, או על גגות ישרים שיש ליצור עליהם שיפוע. הוא מתאים ליישום גם על גגות מרוצפים וכן במרפסות שמש. בשנים האחרונות הוא משמש ביעילות גם ליצירת שיפועים איכותיים גם על גגות מיוחדים בעיצוב דקורטיבי. יחד עם זאת, כדי לבדוק אם יש צורך ליישם את היציקה או לחדש את מערכת האיטום על הגג  – מומלץ להזמין יועץ איטום מקצועי מבית ארגמן איטום, לצורך בדיקה מקצועית שתאפשר לכם לשמור על מערכת איטום, ניקוז ובידוד תקינה לטווח ארוך.

כאשר אין שיפוע תקין על הגג, מצטברים מים עומדים על הגג. אלה משמשים כר פורה לרבייה של יתושים, אך גם ובעיקר – גורמים נזק למבנה לטווח ארוך: מים מחלחלים מהתקרה לתוך המבנה, קירות המבנה מתחילים להתקלף ובמקרים חמורים של הזנחה, מצב זה יכול לגרום גם קריסה של התקרה. בנוסף, הצטברות מים עומדים על הגג גורמת באופן טבעי התקררות של המבנה – גם אם מופעלת הסקה.

יציקת בטקל היא אלמנט אפקטיבי במיוחד, מתקדם ואיכותי המשמש ליצירת שיפועים על הגג לצורך הגברת יעילות פעולת הניקוז, אך היא מספקת גם בידוד תרמי איכותי. מדובר על עבודת יציקה מהירה ופשוטה יחסית, אך חשוב לפנות רק לבעלי מקצוע בתחום האיטום לצורך יישום שלה, כדי להבטיח יצירת שיפועים מדויקים, מידות מדויקות להכנת תערובת והמשך יישום נכון של מערכת האיטום על הגג.

חברת ארגמן איטום גגות מספקת פתרונות איטום מתקדמים, צוות מקצועי מנוסה ועשר שנות אחריות על עבודות איטום מגוונות. צרו קשר למידע נוסף! מוזמנים לקראו עוד על זמני ביצוע עבודות איטום באתר המומחה.

מאמרים נוספים

איטום גגות ארגמן לוגו
איטום גגות

קבלן איטום

כל מה שרציתם לדעת על קבלן איטום איטום גגות איך לבחור קבלן לביצוע עבודות איטום? למה לא לאטום את הגג באופן עצמאי? האם יש חסרונות בהזמנת קבלן איטום? מתי כדאי

קרא עוד »
איטום ביריעות ביטומניות
איטום גגות

איטום ביריעות ביטומניות

דברים שחשובים לדעת על איטום ביריעות ביטומניות איך מיישמים איטום גגות ביריעות ביטומניות? יריעות ביטומניות לאיטום גגות איטום יעיל בעזרת יריעות ביטומניות על הגג הכנה לקראת יישום איטום ביריעות ביטומניות

קרא עוד »
מחיר איטום גגות
איטום גגות

מחיר איטום גגות

דברים שחשובים לדעת על מחיר איטום גגות עלויות איטום גגות איטום גגות מחיר למ"ר – לפי חומרי איטום מחיר איטום גגות בהתאם להכנה הדרושה על הגג מה כוללת הכנה בסיסית?

קרא עוד »
איטום גגות
איטום גגות

איטום גגות

כל מה שחשוב לדעת על איטום גגות איטום גגות המלצות מה הזמן הכי מתאים לאיטום גגות? איך בוחרים חומר איטום מתאים לגג? האם לוותר על הכנה יסודית של הגג? איטום

קרא עוד »
איטום באמצעות בטקל
בטקל

בטקל

כל מה שחשוב לדעת על בטקל מה זה בטקל? איך מייצרים אותו? יתרונות מיוחדים דגשים לעבודת יציקות בטקל מתי כדאי ליישם יציקת בטקל על הגג? למה חשוב להשתמש ביציקת בטקל

קרא עוד »
קבלן איטום ארגמן איטום גגות
קבלן איטום

קבלן איטום ברחובות

קבלן איטום גגות מקצועי ברחובות עבודת האיטום המוכרת והנפוצה ביותר היא איטום גגות אבל למעשה, קבלן איטום מקצועי מספק שירותי איטום מקצועיים מגוונים הכוללים איטום קירות חיצוניים, איטום מרתפים, איטום

קרא עוד »
גלילה למעלה