Powered by Trust.Reviews
לקוחות ממליצים

בטקל

יציקת בטקל (בטקל = בטון קל) היא תערובת של מלט, חול וחומר מקציף, קלת משקל, אותה מיישמים בדרך כלל על גגות שטוחים. המוצר הייחודי נותן מענה לשני צרכים חשובים בעבודות איטום גגות: הוא מאפשר יצירת שיפועים כדי לשפר את יכולת הניקוז על הגג והוא גם יוצר בידוד תרמי טוב. אבל איך מכינים את החומר הזה? מה היתרונות שלו ולמה כולם חושבים (בטעות) שזה חומר איטום?

איך מייצרים בטקל?

תערובת של מלט, חול וחומר מקציף יוצרת  את התערובת, שם מעבירים אותה דרך מכונת הקצפה. כך נוצרות בועות אוויר רבות – בערך 65 אחוז מנפח התערובת הוא אוויר, המעניק לתערובת את המשקל הקל המייחד אותה, אך גם את יכולת הבידוד התרמי הגבוהה שלה.

בטקל

יתרונות מיוחדים של בטקל

  • משקל קל במיוחד – מאפשר ליישם כמעט על כל סוג של גג, גם על גגות בניינים ישנים ועל מבנים שאינם יציבים וחזקים מספיק כדי לשאת משקלים כבדים. בנוסף, המשקל הקל של החומר מאפשר לשנע אותו ולהעלות אותו לגג יותר בקלות.
  • יכולת הבידוד הטובה של החומר משפרת את יכולת האיטום של הבניין בכך שהיא מעניקה לה איכויות נוספות. היא גם מהווה חלק ממערכת האיטום של הבניין, למרות שאין לה יכולות איטום. לכן הרבה אנשים טועים וחושבים כי הוא חומר איטום.
  • קל ליישם את החומר, נוח לעבד אותו, הוא מתקשה במהירות ולכן גם תהליך היישום מהיר יחסית.
  • נחשב חומר זול יחסית לצורכי בידוד ותיקון שיפועי גגות.
  • יציקות בטקל חוסכת את הצורך להשתמש בזיפות גגות ואף את שלב ההלחמה של יריעות ביטומניות.
  • היציקה עמידה לשנים ארוכות ולא נפגעת במשך השנים
  • היציקה משפרת במידה ניכרת את רמת היעילות של מערכת האיטום על הגג.

דגשים לעבודת יציקות בטקל

  • הוא רק חלק ממערכת האיטום של הגג ולכן יש לקחת בחשבון את הנחת היריעות ואת המחיר שלהן בנוסף.
  • חשוב להקפיד על התקן הישראלי המחמיר של יצירת שיפוע מדויק ליצירת ניקוז יעיל.
  • יש לזכור הוא אינו מספק בידוד וכי מערכת איטום שלמה בתוספת בטקל, חייבת לכלול גם יריעות ביטומניות או יריעות PVC.

מתי כדאי ליישם יציקת בטקל על הגג?

כאמור, בטקל משמש ליצירת שיפוע תקין על הגג, כדי לנתב בצורה יעילה את מי הגשמים אל פתחי הניקוז. לכן, הוא מתאים לשימוש על גבי גגות משופעים, או גגות רעפים, עם שיפועים לא מדויקים, או על גגות ישרים שיש ליצור עליהם שיפוע. הוא מתאים ליישום גם על גגות מרוצפים וכן במרפסות שמש. בשנים האחרונות הוא משמש ביעילות גם ליצירת שיפועים איכותיים גם על גגות מיוחדים בעיצוב דקורטיבי. יחד עם זאת, כדי לבדוק אם יש צורך ליישם את היציקה או לחדש את מערכת האיטום על הגג  – מומלץ להזמין יועץ איטום מקצועי מבית ארגמן איטום, לצורך בדיקה מקצועית שתאפשר לכם לשמור על מערכת איטום, ניקוז ובידוד תקינה לטווח ארוך.

למה חשוב להשתמש ביציקת בטקל ליצירת שיפועים?

כאשר אין שיפוע תקין על הגג, מצטברים מים עומדים על הגג. אלה משמשים כר פורה לרבייה של יתושים, אך גם ובעיקר – גורמים נזק למבנה לטווח ארוך: מים מחלחלים מהתקרה לתוך המבנה, קירות המבנה מתחילים להתקלף ובמקרים חמורים של הזנחה, מצב זה יכול לגרום גם קריסה של התקרה. בנוסף, הצטברות מים עומדים על הגג גורמת באופן טבעי התקררות של המבנה – גם אם מופעלת הסקה.

לסיכום

יציקת בטקל היא אלמנט אפקטיבי במיוחד, מתקדם ואיכותי המשמש ליצירת שיפועים על הגג לצורך הגברת יעילות פעולת הניקוז, אך היא מספקת גם בידוד תרמי איכותי. מדובר על עבודת יציקה מהירה ופשוטה יחסית, אך חשוב לפנות רק לבעלי מקצוע בתחום האיטום לצורך יישום שלה, כדי להבטיח יצירת שיפועים מדויקים, מידות מדויקות להכנת תערובת והמשך יישום נכון של מערכת האיטום על הגג.

חברת ארגמן איטום גגות מספקת פתרונות איטום מתקדמים, צוות מקצועי מנוסה ועשר שנות אחריות על עבודות איטום מגוונות. צרו קשר למידע נוסף! מוזמנים לקראו עוד על זמני ביצוע עבודות איטום באתר המומחה.

להלן מספר שאלות נפוצות ותשובות לגבי בטקל:

הוא סוג של בטון קל משקל ליצירת שיפועים לקולטני גשם,  זה תערובת של חול ומלט שמוקצפת עם סבון ופעלה זאת הופכת אותו לפחות צפוף ובעל תכונות בידוד משופרות.

חלק מהיתרונות של שימוש בטקל כוללים שיפור בידוד, שיפור עמידות בפני אש, שיפור בידוד קול, הוא מופחת משקל והפחתת שקיעה. בנוסף הוא יכול גם להיות יצוק בקלות רבה יותר לצורות מורכבות, מה שהופך אותו לבחירה טובה עבור פרויקטים בנייה רבים.

כן, ניתן להשתמש בבטקל למבנים נושאי עומס, אך חשוב לוודא שלבטון יש חוזק ויציבות נאותים לשימוש המיועד. חשוב גם לעקוב אחר נוהלי תכנון ובנייה נכונים כדי להבטיח שהמבנה בטוח.

העלות של בטקל עשויה להיות גבוהה יותר מאשר בטון מסורתי, בשל עלות האגרגט הקל והצורך בציוד וטכניקות מיוחדות לערבוב והצבת הבטון. עם זאת, הבידוד המשופר ויתרונות אחרים של הבטקל יכולים לעתים קרובות לקזז את העלות הנוספת.

בטון קל יכול להיות אופציה ידידותית לסביבה לבנייה, מכיוון שהוא יכול להפחית את כמות החומרים הדרושים לפרויקט ויכול לשפר את הבידוד, להפחית את צריכת האנרגיה. עם זאת, ההשפעה הסביבתית של בטון קל עשויה להשתנות בהתאם לסוג האגרגט המשמש ושיטות הייצור.

5/5 - (1 vote)
היחיד מסוגו בישראל ועכשיו בחינם!
בידקו מחיר מדויק לפי שטח האיטום שלכם
בטקל

מאמרים נוספים

איטום גגות רעפים
כללי

טיפים לאיטום גגות רעפים

איטום גגות הוא ללא ספק אחד הדברים החשובים במהלך בניית מבנים חדשים, כדי שלא שתהיה חדירה של מים אל תוך המבנה. הגג הוא זה שלמעשה מה שמגן על המבנה מפני

קרא עוד »
יציקות בטקל עם ארגמן איטום גגות
כללי

כמה יעלה לאטום את הגג?

כשרוצים לאטום את הגג, אנו צריכים להבין כמה קבלן איטום גגות ייקח מאתנו ומה יהיה לגבי מחיר איטום הגג. אם כן אתם צריכים להבין כי העלות של איטום גג תלויה

קרא עוד »
איטום גגות
כללי

אילו פונקציות מבצע איטום הגג?

איטום גגות מבצע את התפקיד החשוב ביותר בבית- הוא שומר על התקרה והגג מפני רטיבות. אם לא תינתן תשומת לב נאותה לאיטום הגג, אז עם הגעת הגשמים והרוחות, רטיבות תיכנס

קרא עוד »
זיפות גגות
כללי

זיפות גגות לאחר ניקיון

זיפות גגות, באמצעות זפת חם, הינה השיטה הוותיקה ביותר, עבור איטום גגות. ישנן שיטות נוספות לאיטום שהבסיס שלהן הוא בעצם מזפת, אך השיטה הינה יעילה , חדשנית ושונה, ללא חימום

קרא עוד »
Scroll to Top