Powered by Trust.Reviews
לקוחות ממליצים

יציקות בטקל

ישנם חומרי איטום רבים ולכן יש לעמוד על טיבם ולברר מה ההבדל ביניהם או מהו יתרונם. ניתן למצוא שיטות איטום כגון: איטום ביריעות ביטומניות, איטום באמצעות זיפות, איטום באמצעות חומרים אקריליים וכן שימוש עם חומר איטום מסוג בטקל. אם שאלתם מהן יציקות בטקל למה משמשות? אז לידיעתכם, חומר זה משמש ליציקת שיפועים בגגות ויצירת בידוד תרמי.

התערובת של בטקל, עשויה מחול וחומר מקציף שמעכב התקשות. התוצר הסופי יהיה תערובת מוקצפת שיש בה משקל נמוך וזה שמו של החומר המגיע מקלילותו (בטקל=בטון קל). בועות האוויר בתערובת בתוצר מהוות 60% מהנפח. בטקל נקרא גם "בטון מוקצף". יש להתייעץ עם אנשי מקצוע בתחום האיטום, לפני שתשתמשו בו.

יציקות בטקל

עבודה עם חומר מסוג בטקל, המיועד לאיטום בשיפועי גגות ומתחת ליריעות ביטומניות, הינה עבודה קלה יחסית. התערובת של הבטקל, מגיעה עם משאית ישר עם צינור או שרוול למשטח בגג, החומר הינו דליל ונוח. יכולת הבידוד התרמי שלו מרשימה. היישום הינו פשוט, מהיר ויעיל ניתן למצוא את חומר מסוג בטקל בסוגי השיפוצים השונים.

בנוסף, בטקל יכול לעזור לתקן שיפועים לא נכונים בגג, כדי למנוע הצטברות שלוליות ומים עומדים. הוא גם משמש בתור חומר מעולה לאיטום טרמי, כי את הבטקל מניחים מעל שכבת קלקר ואז נוצרת שכבת בידוד מעולה נגד הפרשי חום וקור. כך אפשר לחסוך משמעותית על הוצאות המיזוג של המבנה – גם אם יש לכם איטום מעולה נגד מים, אבל אין לכם בידוד תרמי איכותי על הגג.

בטקל הוא בטון מעורבב עם חומר מוקצף, שעושה אותו קל משקל וגמיש יותר, נוח ליישום. למרות זאת, חייבים ליישם אותו רק עם אנשי מקצוע בגלל כמה סיבות:

  1. חייבים ליצור שיפוע מדויק כדי למנוע שלוליות והצטברות מים בגג.
  2. אם יש לכם ריצוף על הגג, תצטרכו לפרק אותו לפני יישום בטקל, כי צריך מגע ישיר עם הבטון.
  3. יישום בטקל מצריך הכנות מקדימות ברמה גבוהה ולכן כדאי להזמין איש מקצוע שיבטיח יישום מדויק ואיכותי של החומר.
  4. גם לאחר יישום שכבת בטקל, יש להתקין על הגג שכבת איטום נוספת (יריעות ביטומניות)  ולכן רצוי להזמין בעל מקצוע שיכול לבצע עבורכם את כל השלבים של העבודה.

מחיר יציקת בטקל מחושב בדרך כלל לפי מטר. אבל יישום יציקת בטקל מחייב הכנות מקדימות, כמו למשל פירוק מרצפות במקרים מסוימים. בנוסף, המחיר לפי מטר לא כולל את מחיר שכבת האיטום שצריך לעשות אחרי בטקל. לכן, המחיר מושפע מכמה גורמים עיקריים:

  • גודל הגג
  • מצב הגג – כמה הכנות צריך לעשות ואיזה סוג של הכנות
  • סוג האיטום שצריך לעשות אחרי יציקת בטקל

מי שמתעניין לגבי יציקות בטקל למה משמש? חשוב כי רק אנשי מקצוע בתחום האיטום יעבדו עם החומר, מכיוון ש חומר זה, עלול להיסדק אם לא עובדים אתו נכון ויש לציין, כי אסור לעבוד עם חומר זה לבסיס איטום. הרבה חברות איטום מקצועיות, משתמשות עם בטקל, לאיטום גגות חדשים, או כאלה שכבר צופו בעבר בזפת. עם חומר איטום כמו בטקל, אסור לנסות ולאטום בעצמכם, כי אם לפנות לאיש מקצוע בתחום איטום הגגות, על מנת שלא תיגרם לכם הוצאה כפולה ומכופלת וכן, נזק למבנה.

במידה ויש לכם שיפועים בגג המבנה שלכם, מומלץ לפנות קודם לכמה חברות איטום ידועות ולקבל כמה הצעות מחיר, המלצות של לקוחות וכך, תהיו בטוחים כי החברה שבה בחרתם הינה אמינה ומקצועית.

מי שמעוניין ליהנות מכל היתרונות של איטום באמצעות בטקל ולא יהיו לו ספקות לאחר שבירר יציקות בטקל למה משמשות? יוכל לפנות לחברות ידועות בתחום האיטום, כגון חברת ארגמן איטום שמובילה בתחומה מזה שנים רבות. החברה מספקת את סוגי האיטום המשוכללים והעדכניים ביותר בשוק למבנים תעשייתיים, למגזר הפרטי והעסקי. צוותי העבודה של חברת ארגמן איטום, הנמצאת בפרישה ארצית, הם בעלי ניסיון של מעל ל-10 שנים. כל חומרי האיטום של חברת ארגן, הינם בעלי תווי תקן ישראליים, אשר נבדקו והוכיחו את עצמם למשך שנים רבות

אנא דרגו את המידע
היחיד מסוגו בישראל ועכשיו בחינם!
בידקו מחיר מדויק לפי שטח האיטום שלכם
יציקות בטקל

מאמרים נוספים

איטום גגות רעפים
כללי

טיפים לאיטום גגות רעפים

איטום גגות הוא ללא ספק אחד הדברים החשובים במהלך בניית מבנים חדשים, כדי שלא שתהיה חדירה של מים אל תוך המבנה. הגג הוא זה שלמעשה מה שמגן על המבנה מפני

קרא עוד »
יציקות בטקל עם ארגמן איטום גגות
כללי

כמה יעלה לאטום את הגג?

כשרוצים לאטום את הגג, אנו צריכים להבין כמה קבלן איטום גגות ייקח מאתנו ומה יהיה לגבי מחיר איטום הגג. אם כן אתם צריכים להבין כי העלות של איטום גג תלויה

קרא עוד »
איטום גגות
כללי

אילו פונקציות מבצע איטום הגג?

איטום גגות מבצע את התפקיד החשוב ביותר בבית- הוא שומר על התקרה והגג מפני רטיבות. אם לא תינתן תשומת לב נאותה לאיטום הגג, אז עם הגעת הגשמים והרוחות, רטיבות תיכנס

קרא עוד »
זיפות גגות
כללי

זיפות גגות לאחר ניקיון

זיפות גגות, באמצעות זפת חם, הינה השיטה הוותיקה ביותר, עבור איטום גגות. ישנן שיטות נוספות לאיטום שהבסיס שלהן הוא בעצם מזפת, אך השיטה הינה יעילה , חדשנית ושונה, ללא חימום

קרא עוד »
Scroll to Top