יציקות בטקל

קבלן איטום מורשה 36407

ישנם חומרי איטום רבים ולכן יש לעמוד על טיבם ולברר מה ההבדל ביניהם או מהו יתרונם. ניתן למצוא שיטות איטום כגון: איטום ביריעות ביטומניות, איטום באמצעות זיפות, איטום באמצעות חומרים אקריליים וכן שימוש עם חומר איטום מסוג בטקל. אם שאלתם מהן יציקות בטקל למה משמשות? אז לידיעתכם, חומר זה משמש ליציקת שיפועים בגגות ויצירת בידוד תרמי.

התערובת של בטקל, עשויה מחול וחומר מקציף שמעכב התקשות. התוצר הסופי יהיה תערובת מוקצפת שיש בה משקל נמוך וזה שמו של החומר המגיע מקלילותו (בטקל=בטון קל). בועות האוויר בתערובת בתוצר מהוות 60% מהנפח. בטקל נקרא גם "בטון מוקצף". יש להתייעץ עם אנשי מקצוע בתחום האיטום, לפני שתשתמשו בו.

יציקות בטקל

עבודה עם חומר מסוג בטקל, המיועד לאיטום בשיפועי גגות ומתחת ליריעות ביטומניות, הינה עבודה קלה יחסית. התערובת של הבטקל, מגיעה עם משאית ישר עם צינור או שרוול למשטח בגג, החומר הינו דליל ונוח. יכולת הבידוד התרמי שלו מרשימה. היישום הינו פשוט, מהיר ויעיל ניתן למצוא את חומר מסוג בטקל בסוגי השיפוצים השונים.

בנוסף, בטקל יכול לעזור לתקן שיפועים לא נכונים בגג, כדי למנוע הצטברות שלוליות ומים עומדים. הוא גם משמש בתור חומר מעולה לאיטום טרמי, כי את הבטקל מניחים מעל שכבת קלקר ואז נוצרת שכבת בידוד מעולה נגד הפרשי חום וקור. כך אפשר לחסוך משמעותית על הוצאות המיזוג של המבנה – גם אם יש לכם איטום מעולה נגד מים, אבל אין לכם בידוד תרמי איכותי על הגג.

בטקל הוא בטון מעורבב עם חומר מוקצף, שעושה אותו קל משקל וגמיש יותר, נוח ליישום. למרות זאת, חייבים ליישם אותו רק עם אנשי מקצוע בגלל כמה סיבות:

  1. חייבים ליצור שיפוע מדויק כדי למנוע שלוליות והצטברות מים בגג.
  2. אם יש לכם ריצוף על הגג, תצטרכו לפרק אותו לפני יישום בטקל, כי צריך מגע ישיר עם הבטון.
  3. יישום בטקל מצריך הכנות מקדימות ברמה גבוהה ולכן כדאי להזמין איש מקצוע שיבטיח יישום מדויק ואיכותי של החומר.
  4. גם לאחר יישום שכבת בטקל, יש להתקין על הגג שכבת איטום נוספת (יריעות ביטומניות)  ולכן רצוי להזמין בעל מקצוע שיכול לבצע עבורכם את כל השלבים של העבודה.

מחיר יציקת בטקל מחושב בדרך כלל לפי מטר. אבל יישום יציקת בטקל מחייב הכנות מקדימות, כמו למשל פירוק מרצפות במקרים מסוימים. בנוסף, המחיר לפי מטר לא כולל את מחיר שכבת האיטום שצריך לעשות אחרי בטקל. לכן, המחיר מושפע מכמה גורמים עיקריים:

  • גודל הגג
  • מצב הגג – כמה הכנות צריך לעשות ואיזה סוג של הכנות
  • סוג האיטום שצריך לעשות אחרי יציקת בטקל

מי שמתעניין לגבי יציקות בטקל למה משמש? חשוב כי רק אנשי מקצוע בתחום האיטום יעבדו עם החומר, מכיוון ש חומר זה, עלול להיסדק אם לא עובדים אתו נכון ויש לציין, כי אסור לעבוד עם חומר זה לבסיס איטום. הרבה חברות איטום מקצועיות, משתמשות עם בטקל, לאיטום גגות חדשים, או כאלה שכבר צופו בעבר בזפת. עם חומר איטום כמו בטקל, אסור לנסות ולאטום בעצמכם, כי אם לפנות לאיש מקצוע בתחום איטום הגגות, על מנת שלא תיגרם לכם הוצאה כפולה ומכופלת וכן, נזק למבנה.

במידה ויש לכם שיפועים בגג המבנה שלכם, מומלץ לפנות קודם לכמה חברות איטום ידועות ולקבל כמה הצעות מחיר, המלצות של לקוחות וכך, תהיו בטוחים כי החברה שבה בחרתם הינה אמינה ומקצועית.

מי שמעוניין ליהנות מכל היתרונות של איטום באמצעות בטקל ולא יהיו לו ספקות לאחר שבירר יציקות בטקל למה משמשות? יוכל לפנות לחברות ידועות בתחום האיטום, כגון חברת ארגמן איטום שמובילה בתחומה מזה שנים רבות. החברה מספקת את סוגי האיטום המשוכללים והעדכניים ביותר בשוק למבנים תעשייתיים, למגזר הפרטי והעסקי. צוותי העבודה של חברת ארגמן איטום, הנמצאת בפרישה ארצית, הם בעלי ניסיון של מעל ל-10 שנים. כל חומרי האיטום של חברת ארגן, הינם בעלי תווי תקן ישראליים, אשר נבדקו והוכיחו את עצמם למשך שנים רבות

מאמרים נוספים

איטום גגות ארגמן לוגו
איטום גגות

קבלן איטום

כל מה שרציתם לדעת על קבלן איטום איטום גגות איך לבחור קבלן לביצוע עבודות איטום? למה לא לאטום את הגג באופן עצמאי? האם יש חסרונות בהזמנת קבלן איטום? מתי כדאי

קרא עוד »
איטום ביריעות ביטומניות
איטום גגות

איטום ביריעות ביטומניות

דברים שחשובים לדעת על איטום ביריעות ביטומניות איך מיישמים איטום גגות ביריעות ביטומניות? יריעות ביטומניות לאיטום גגות איטום יעיל בעזרת יריעות ביטומניות על הגג הכנה לקראת יישום איטום ביריעות ביטומניות

קרא עוד »
מחיר איטום גגות
איטום גגות

מחיר איטום גגות

דברים שחשובים לדעת על מחיר איטום גגות עלויות איטום גגות איטום גגות מחיר למ"ר – לפי חומרי איטום מחיר איטום גגות בהתאם להכנה הדרושה על הגג מה כוללת הכנה בסיסית?

קרא עוד »
איטום גגות
איטום גגות

איטום גגות

כל מה שחשוב לדעת על איטום גגות איטום גגות המלצות מה הזמן הכי מתאים לאיטום גגות? איך בוחרים חומר איטום מתאים לגג? האם לוותר על הכנה יסודית של הגג? איטום

קרא עוד »
איטום באמצעות בטקל
בטקל

בטקל

כל מה שחשוב לדעת על בטקל מה זה בטקל? איך מייצרים אותו? יתרונות מיוחדים דגשים לעבודת יציקות בטקל מתי כדאי ליישם יציקת בטקל על הגג? למה חשוב להשתמש ביציקת בטקל

קרא עוד »
קבלן איטום ארגמן איטום גגות
קבלן איטום

קבלן איטום ברחובות

קבלן איטום גגות מקצועי ברחובות עבודת האיטום המוכרת והנפוצה ביותר היא איטום גגות אבל למעשה, קבלן איטום מקצועי מספק שירותי איטום מקצועיים מגוונים הכוללים איטום קירות חיצוניים, איטום מרתפים, איטום

קרא עוד »
גלילה למעלה