יריעות ביטומניות

מה זה יריעות ביטומניות?

הם עשויות משטחי זפת מעובדים, משולבים עם חומרים נוספים, כמו אגרגט, שיוצרים מערכת איטום עמידה וחזקה במיוחד. היריעות אוטמות את הגג מפני חדירה של מים ורטיבות אבל השילוב של אגרגט הופך את היריעות גם לחומר בידוד מעולה נגד החום בקיץ (בידוד תרמי).

יריעות ביטומניות מחיר

יריעות ביטומניות נחשבות שיטת האיטום הכי נפוצה ומבוקשת כבר כמה שנים, בזכות יתרונות רבים. אבל איטום עם יריעת איטום עשויה מביטומן הוא גם יקר יותר, בהשוואה לחומרי איטום אחרים. אז השאלה היא - למה כל כך הרבה אנשים (וגם קבלני איטום) מעדיפים למרות הכל להשתמש דווקא בשיטה הזו ומה משפיע על המחיר? צוות איטום ארגמן מסביר.

איטום גגות ביריעות ביטומניות

יתרונות יריעות ביטומניות

כמו שאמרנו, יש ליריעות ביטומניות מחיר גבוה יחסית לחומרי איטום אחרים, אבל הן בכל זאת הכי פופולריות בתחום. יש לזה כמה סיבות טובות:

 1. הן שיטת איטום חזקה ועמידה מאוד. הן עמידות בפני תנאי מזג אוויר קיצוניים ויכולות להחזיק מעמד שנים ארוכות - אם מתקינים אותן בצורה מקצועית.
 2. מתאימות כמעט לכל סוגי הגגות, מלבד גגות רעפים, או גגות שיש עליהם הרבה אלמנטים קבועים, כמו דודים ומזגנים, שמפריעים לפריסה ישרה של היריעות.
 3. אין צורך בפעולות תחזוקה מיוחדות לאחר התקנה של יריעות ביטומניות ולכן הן מספקות שקט ושלווה לשנים ארוכות - אם ההתקנה היתה מקצועית.

כל הסיבות הלה, הופכות את ההשקעה משתלמת מאוד, כי פשוט מדובר על השקעה שנותנת לכם שקט ל 10 שנים לפחות. חשוב לציין כי יש קבלני איטום שנותנים אחריות לתקופה של 10 שנים אחרי התקנה וכדאי להתעקש לקבל את האחריות הזו, כדי שגם אם תהיה לכם תקלה במסגרת הזמן הזו - תוכלו לקבל תיקון ללא עלות נוספת.

הצעת מחיר יריעות ביטומניות

אז אתם כבר יודעים, שחשוב לבקש בהצעת מחיר על יריעות ביטומניות את האחריות לתקופה של 10 שנים. אבל אם אתם כבר מחפשים קבלן איטום להתקנה של יריעות ביטומניות, כדאי שתבדקו עוד כמה דברים בהצעת המחיר, שיגלו לכם אם אתם משלמים מחיר נמוך ומקבלים מעט, או משלמים יותר וגם מקבלים הרבה יותר.

הגורם המשפיע ביותר על מחיר יריעות הוא המחיר למטר. יש קבלני איטום שנותנים מחיר למטר רק על היריעות ואז מוסיפים את האלמנטים הנוספים של העבודה, כמו הכנות, התקנה, מספר עובדים, אחריות ועוד. יש גם רמות שונות של איכות יריעות ביטומניות ולכן כדאי לבדוק איזו איכות של חומרי גלם אתם מקבלים.

קבלני איטום אחרים, נותנים הצעת מחיר משוקללת על כל החבילה ומחלקים אותה בתוך המחיר למטר. בנוסף, חשוב לבדוק אם הצעת המחיר כוללת גם בדיקת הצפה - זוהי בדיקה שמבצעים אחרי סיום העבודה. מציפים את הגג במים ומשאירים את המים ל 72 שעות כדי לראות אם יש חלחול, או חדירה של מים לתוך המבנה.

לכן חשוב לבדוק בדיוק מה כלול במחיר למטר של היריעות, כי אתם יכולים לראות הצעות מחיר ליריעות ביטומניות ב 70 ש"ח למטר, שמתייחסות רק למחיר היריעות וההתקנה, לעומת הצעות מחיר של 120 ש"ח למטר, הכוללות גם את הכנת הגג.

למה הכנת הגג משפיעה על המחיר?

הכנת הגג לפני איטום היא קריטית כדי לקבל תוצאה טובה - במיוחד אם אתם רוצים להתקין על הגג יריעות. הגג צריך להיות פנוי ככל הניתן, נקי באופן יסודי ומסודר, כדי לפרוס את היריעות הגדולות בצורה מיטבית, להלחים אותן אחת לשנייה ולוודא שכל הגג אטום בצורה הרמטית.

הכנה רגילה של הגג לפני כוללת:

 • פינוי פסולת, אשפה, ציוד וחפצים שהושלכו על הגג - ככל שיש יותר, כך המחיר יעלה.
 • טאטוא יסודי של הגג לסילוק אבק, עלים, אבנים ולכלוך.
 • שטיפה וייבוש של הגג כדי להבטיח שהגג נקי ופנוי להנחת היריעות.

במקרים אחרים, יש צורך לבצע הכנות נוספות, או הכנות מיוחדות לפני הנחת יריעות ביטומניות וזה בהחלט משפיע על המחיר:

 • פירוק מרצפות מעל גג מרוצף.
 • קילוף חומר איטום אקרילי, או פוליאוריטני, שעלול להפריע ליצירת איטום הרמטי עם היריעות.
 • קילוף חומרי איטום ישנים ומתקלפי מעל הגג, שיכולים לפגוע באיכות האיטום.
 • פינוי אלמנטים כמו דודים וקולטי שמש, כדי להניח את היריעות בצורה מסודרת ואחר כך צריך גם להחזיר הכל למקום…
 • גישה בעייתית לגג - אם קשה להגיע כדי לעבוד על הגג, אם אין מעלית, אם צריך לשכור מנוף כדי להעלות את הציוד - זה כמובן משפיע על המחיר.

לסיכום

יש הרבה גורמים המשפיעים על מחיר יריעות ביטומניות. אבל אם אתם מקפידים לעבוד רק עם קבלן איטום מקצועי ואמין, אתם יודעים שתקבלו הצעת מחיר הוגנת וגם עבודה איכותית, שתחזיק לכם מעמד שנים ארוכות.

איטום ארגמן פועלים בתחום האיטום כבר שנים רבות, עם צוות מקצועי ומיומן, עם חומרי גלם משובחים ועם ציוד מתקדם, שמחים לעמוד לרשותכם ולתת לכם את מיטב השירותים בתחום האיטום - רק במחירים הוגנים! לקבלת הצעת מחיר - צרו קשר עוד היום! מוזמנים לקראו עוד על חומרי איטום באתר המומחה.

להלן מספר שאלות נפוצות ותשובות לגבי יריעות ביטומניות:

יריעות ביטומן הן סוג של חומר קירוי העשוי מסיבים אורגניים רוויים באספלט. הם משמשים בדרך כלל עבור גגות שטוחים וגגות בעלי שיפוע נמוך, והם ידועים בעמידותם ועמידותם בפני מזג אוויר.

יריעות ביטומן מותקנות בדרך כלל על ידי הנחת שכבת בידוד ולאחר מכן הנחת היריעות למעלה, חופפות את הקצוות ליצירת איטום עמיד למים. לאחר מכן, היריעות מחוממות עם לפיד כדי להמיס את הביטומן ולהתיך את היריעות יחד, יצירת משטח חלק ואטום למים.

יריעות ביטומן מציעות מספר יתרונות לקירוי, כולל היותם עמידים למים, עמידים ועמידים בפני מזג אוויר. הם גם זולים יחסית, קלים להתקנה ומספקים תכונות בידוד טובות.

חלק מהחסרונות של יריעות ביטומן כוללות את הפוטנציאל של היריעות להיות שבירות עם הזמן, הצורך בציוד מיוחד והכשרה להתקנת היריעות, ופוטנציאל לנקב או נזק של היריעות במהלך ההתקנה או מרגל כבדה.

יריעות ביטומן יכולות להחזיק מעמד שנים רבות, בדרך כלל 15-20 שנים או יותר עם תחזוקה נאותה. ניתן להאריך את תוחלת החיים של יריעות ביטומן על ידי הגנה עליהן מפני פנצ'רים ונזקים פיזיים, ועל ידי בדיקה תקופתית ותיקון כל נזילות או נזק.

ניתן להשתמש ביריעות ביטומן במגוון רחב של אקלים, אך ייתכן שהן לא יתאימו לאקלים חם במיוחד או קר במיוחד, שבו היריעות עשויות להיות שבירות מדי או רכות מדי. חשוב לבחור סוג של יריעות ביטומניות המתאימה לאקלים ולפעול על טכניקות התקנה מתאימות כדי להבטיח ביצועים לאורך זמן.

אסי ארגמן יועץ איטום גגות

אודות ארגמן איטום

ארגמן איטום הוא עסק משפחתי דור שני באיטום, המתמחה בכל סוגי האיטום למבנים. מאז הקמתנו, אנו מחויבים למתן שירות מקצועי, אמין ואיכותי ללקוחותינו. בזכות המורשת המשפחתית והניסיון הרב שצברנו במהלך השנים. אנו מביאים לכל פרויקט את הערכים והמסורת שהועברו מדור לדור, עם דגש על איכות, מקצועיות ויחס אישי לכל לקוח.

קיבעו שיחת ייעוץ

לקביעת פגישת ייעוץ עם קבלן איטום מוסמך השאירו פרטים.

דרכים ליצירת קשר עם חברת ארגמן איטום

תמונות מהשטח

Ran RieglerRan Riegler
02:26 30 May 22
iTKor SolutionsiTKor Solutions
17:25 22 Feb 22
חיפשתי שירותי איטום לבית משותף ודרך חיפושים רבים בגוגל הגעתי לארגמן איטום. קבלנו שירותי ייעוץ ולאחר שיחה הנעימה החלטנו לשכור את שירותיו. שירות 5 כוכבים ממליץ בחום.
ברכה מזורברכה מזור
12:06 05 Aug 21
אסי המקסים הגיע אלי לפתור בעיות נזילה, התחשב במצב ועשה עבודה טובה מהירה ומקצועית! תודה לך אסי!
snim 1snim 1
12:50 20 Jul 21
עשו עבודה מדהימה! חבר'ה מקסימים! עשו עבודה איכותית עם מחיר איכותישירות אדיב ואישי ממליץ בחום!
js_loader

עוד באותו נושא

איטום גגות כחלק משיפוץ בניין חיצוני

איטום גגות כחלק משיפוץ בניין

האם כדי לעשות איטום לגג במהלך שיפוץ הבניין? שיפוץ חיצוני של בניין הוא פרויקט שיכול לכלול שורה של עבודות, שכולן מתמקדות במרחב שבין הצד החיצוני של קירות הבית או הבניין

קרא עוד »
צביעת תקרה לאחר איטום גגות

צביעת התקרה לאחר איטום גגות

חומרי האיטום הטובים ביותר לגג שלכם אין כמו הרגע בו אתם מגיעים מהעבודה לאחר יום ארוך ומתיש יושבים על הספה בסלון, ואז נוחתת עליכם טיפה ועוד טיפה, ואתם מבינים שיש

קרא עוד »
אין יותר מאמרים

יש לכם שאלה?

שאלנו אותנו