מחיר איטום גגות

קבלן איטום מורשה 36407

איטום גגות הוא פעולה שכל מי שגר בבית, או בניין (כלומר כולם…) צריך להיות בטוח שביצעו אצלו הרבה לפני תחילת החורף. קיימים סוגים שונים של חומרי איטום ושיטות איטום, וגם הכנות שונות לגגות שונים, אשר משפיעות מהותית על מחיר העבודה.

צוות ארגמן איטום מסביר: ממה מושפע מחיר איטום גגות? מה ההבדל בין החומרים והשיטות השונות? איך מחליטים איזו הכנה צריך לבצע על הגג ואיך זה משפיע על המחיר?

הגורם הראשוני והברור ביותר המשפיע על מחיר איטום גגות הוא חומר האיטום המיושם על הגג שלכם. החומרים הנפוצים ביותר בשימוש לאיטום גגות הם יריעות ביטומניות – שגם נמצאות בקצה הגבוה של הסקאלה ומצד שני – זפת, שנמצאת בקצה הנמוך של סקאלת המחירים.

מחיר איטום גגות ביריעות ביטומניות – מתאים לגגות עם שטח פנוי רחב וגדול יחסית, שעליו אפשר לפרוס את היריעות ללא מפריע. נחשבות יקרות יותר בגלל שיטת היישום, חומר גלם יקר ועמידות ארוכת טווח של 10 – 15 שנה. לא מצריכות תחזוקה ונחשבות יעילות במיוחד.

מחיר איטום הגג עם יריעות ביטומניות משתנה בהתאם לגודל הגג – ככל שהגג גדול יותר, כך המחיר למטר יורד. עם זאת, יש להתייחס בהצעת המחיר גם להכנות כדי להבין את העלויות הריאליות של העבודה.

איטום גגות עם זפת – מתאים בעיקר לגגות ישנים יותר, שיש עליהם אלמנטים קבועים רבים כמו דודי שמש, קולטים, אנטנות ואולי גם מבנה שאינו ישר ורחב. הזפת נוזלית ולכן מאפשרת יישום גמיש של האיטום בצורה יעילה. מצד שני היא צריכה תחזוקה שנתית (לכל הפחות) הכוללת בעיקר סיוד לצורך הלבנה, להגנה מפני קרינת השמש בקיץ. יש לחדש אותה לעיתים יותר תכופות מאשר יריעות ביטומניות.

הפרמטר המשמעותי הנוסף, בתמחור איטום גגות, הוא עלויות ההכנה. למעשה ההכנה היא לעיתים קרובות החלק החשוב ביותר של העבודה וגם החלק שלוקח יותר זמן, מאמץ ומשאבים לעומת יישום האיטום עצמו. הכנה הגג עשויה לכלול פעולות שונות ובהתאמה – המחיר משתנה.

 • ניקוי יסודי של הגג – פינוי פסולת וחפצים שונים, טאטוא ושטיפה יסודית. המתנה לייבוש לפני יישום האיטום.
 • הרמה של אלמנטים קבועים (לצורך יישום יריעות ביטומניות בעיקר) – דודים וקולטי שמש, אנטנות, גופי חשמל וכן הלאה.
 • בדיקת שיפועים – תהליך איטום מקצועי ויסודי כולל בדיקה של שיפועים תקינים, כדי לוודא שיש ניקוז אפקטיבי. אחרת האיטום יהיה פחות יעיל.
 • בדיקת מרזבים – לצורך בדיקת תקינות של מערכת הניקוז.
 • מילוי סדקים, שקעים וחריצים בגג לפני האיטום.
 • יישום פריימר לפני חומר איטום.

במקרים רבים, יש לבצע הכנות מיוחדות לפני האיטום בהתאם למצב הגג:

 • עבודת ניקוי ופינוי אינטנסיבית בגלל הזנחה של הגג.
 • קילוף ופינוי של חומרי איטום ישנים.
 • פירוק ריצוף מהגג ופינוי שלו.
 • יישום יציקות בטקל לצורך תיקון שיפועים על הגג.
 • פינוי ותיקון מרזבים בלויים/ישנים/שבורים/סדוקים/סתומים.
 • הרמה של אלמנטים קבועים רבים מהרגיל לצורך פריסת יריעות ביטומניות.
 • יציקת רולקות בהתאם לצורך.
 • חיזוק רולקות עם סרגל אלומיניום במידת הצורך ועוד.

רוב האנשים נזכרים שצריך לבדוק את איטום הגג, לחדש או לתקן אותו – לקראת החורף, או אחרי הגשם הראשון. מצב זה יוצר שתי בעיות:

 1. לקראת החורף קבלני איטום נעשים עמוסים מאוד וקצת יותר קשה להם להתפנות לביצוע האיטום בהתראה קצרה.
 2. כאשר הגג כבר רטוב מהגשם, עבודת האיטום מורכבת יותר ולעיתים אף בלתי אפשרית.

לכן, ברוב המקרים, הזמנת עבודת איטום לגג שלכם בחורף, או קצת לפני החורף, תהיה יקרה יותר. לעומת זאת, אם תזמינו איטום בעונות אחרות, דווקא כשהקבלן פחות עסוק, סביר להניח שגם תוכלו לקבל מחיר נוח יותר.

טווח המחירים בין קבלני איטום שונים אינו גדול במיוחד, אבל כמובן יש הבדל במחיר בין קבלן מנוסה, מקצועי וקפדן בעבודתו לעומת קבלן צעיר וחדש, או כזה שלא מקפיד על חומרי גלם איכותיים, עבודה יסודית וכן הלאה.

מחיר עבודת איטום הוא תוצאה של שקלול משתנים רבים. אבל מה שחשוב זו התוצאה הסופית. לקבלת הצעת מחיר משתלמת, על עבודת איטום יסודית, איכותית ומקצועית – צרו קשר עם צוות ארגמן איטום!

מאמרים נוספים

איטום גגות ארגמן לוגו
איטום גגות

קבלן איטום

כל מה שרציתם לדעת על קבלן איטום איטום גגות איך לבחור קבלן לביצוע עבודות איטום? למה לא לאטום את הגג באופן עצמאי? האם יש חסרונות בהזמנת קבלן איטום? מתי כדאי

קרא עוד »
איטום ביריעות ביטומניות
איטום גגות

איטום ביריעות ביטומניות

דברים שחשובים לדעת על איטום ביריעות ביטומניות איך מיישמים איטום גגות ביריעות ביטומניות? יריעות ביטומניות לאיטום גגות איטום יעיל בעזרת יריעות ביטומניות על הגג הכנה לקראת יישום איטום ביריעות ביטומניות

קרא עוד »
מחיר איטום גגות
איטום גגות

מחיר איטום גגות

דברים שחשובים לדעת על מחיר איטום גגות עלויות איטום גגות איטום גגות מחיר למ"ר – לפי חומרי איטום מחיר איטום גגות בהתאם להכנה הדרושה על הגג מה כוללת הכנה בסיסית?

קרא עוד »
איטום גגות
איטום גגות

איטום גגות

כל מה שחשוב לדעת על איטום גגות איטום גגות המלצות מה הזמן הכי מתאים לאיטום גגות? איך בוחרים חומר איטום מתאים לגג? האם לוותר על הכנה יסודית של הגג? איטום

קרא עוד »
איטום באמצעות בטקל
בטקל

בטקל

כל מה שחשוב לדעת על בטקל מה זה בטקל? איך מייצרים אותו? יתרונות מיוחדים דגשים לעבודת יציקות בטקל מתי כדאי ליישם יציקת בטקל על הגג? למה חשוב להשתמש ביציקת בטקל

קרא עוד »
קבלן איטום ארגמן איטום גגות
קבלן איטום

קבלן איטום ברחובות

קבלן איטום גגות מקצועי ברחובות עבודת האיטום המוכרת והנפוצה ביותר היא איטום גגות אבל למעשה, קבלן איטום מקצועי מספק שירותי איטום מקצועיים מגוונים הכוללים איטום קירות חיצוניים, איטום מרתפים, איטום

קרא עוד »
גלילה למעלה