מחיר איטום גגות

דברים שחשובים לדעת על מחיר איטום גגות

איטום גגות מחיר - איך קובעים?

איטום גגות הוא פעולה שכל מי שגר בבית, או בניין (כלומר כולם…) צריך להיות בטוח שביצעו אצלו הרבה לפני תחילת החורף. קיימים סוגים שונים של חומרי איטום ושיטות איטום, וגם הכנות שונות לגגות שונים, אשר משפיעות מהותית על מחיר העבודה.

צוות ארגמן איטום מסביר: ממה מושפע מחיר איטום גגות? מה ההבדל בין החומרים והשיטות השונות? איך מחליטים איזו הכנה צריך לבצע על הגג ואיך זה משפיע על המחיר?

איטום גגות מחיר למ"ר - לפי חומרי איטום

הגורם הראשוני והברור ביותר המשפיע על מחיר איטום גגות הוא חומר האיטום המיושם על הגג שלכם. החומרים הנפוצים ביותר בשימוש לאיטום גגות הם יריעות ביטומניות - שגם נמצאות בקצה הגבוה של הסקאלה ומצד שני - זפת, שנמצאת בקצה הנמוך של סקאלת המחירים.

מחיר איטום גגות ביריעות ביטומניות - מתאים לגגות עם שטח פנוי רחב וגדול יחסית, שעליו אפשר לפרוס את היריעות ללא מפריע. נחשבות יקרות יותר בגלל שיטת היישום, חומר גלם יקר ועמידות ארוכת טווח של 10 - 15 שנה. לא מצריכות תחזוקה ונחשבות יעילות במיוחד.

מחיר איטום הגג עם יריעות ביטומניות משתנה בהתאם לגודל הגג - ככל שהגג גדול יותר, כך המחיר למטר יורד. עם זאת, יש להתייחס בהצעת המחיר גם להכנות כדי להבין את העלויות הריאליות של העבודה.

איטום גגות עם זפת - מתאים בעיקר לגגות ישנים יותר, שיש עליהם אלמנטים קבועים רבים כמו דודי שמש, קולטים, אנטנות ואולי גם מבנה שאינו ישר ורחב. הזפת נוזלית ולכן מאפשרת יישום גמיש של האיטום בצורה יעילה. מצד שני היא צריכה תחזוקה שנתית (לכל הפחות) הכוללת בעיקר סיוד לצורך הלבנה, להגנה מפני קרינת השמש בקיץ. יש לחדש אותה לעיתים יותר תכופות מאשר יריעות ביטומניות.

מחיר איטום גגות בהתאם להכנה הדרושה על הגג

הפרמטר המשמעותי הנוסף, בתמחור איטום גגות, הוא עלויות ההכנה. למעשה ההכנה היא לעיתים קרובות החלק החשוב ביותר של העבודה וגם החלק שלוקח יותר זמן, מאמץ ומשאבים לעומת יישום האיטום עצמו. הכנה הגג עשויה לכלול פעולות שונות ובהתאמה - המחיר משתנה.

מה כוללת הכנה בסיסית?

 • ניקוי יסודי של הגג - פינוי פסולת וחפצים שונים, טאטוא ושטיפה יסודית. המתנה לייבוש לפני יישום האיטום.
 • הרמה של אלמנטים קבועים (לצורך יישום יריעות ביטומניות בעיקר) - דודים וקולטי שמש, אנטנות, גופי חשמל וכן הלאה.
 • בדיקת שיפועים - תהליך איטום מקצועי ויסודי כולל בדיקה של שיפועים תקינים, כדי לוודא שיש ניקוז אפקטיבי. אחרת האיטום יהיה פחות יעיל.
 • בדיקת מרזבים - לצורך בדיקת תקינות של מערכת הניקוז.
 • מילוי סדקים, שקעים וחריצים בגג לפני האיטום.
 • יישום פריימר לפני חומר איטום.

הכנות מיוחדות לפני איטום הגג

במקרים רבים, יש לבצע הכנות מיוחדות לפני האיטום בהתאם למצב הגג:

 • עבודת ניקוי ופינוי אינטנסיבית בגלל הזנחה של הגג.
 • קילוף ופינוי של חומרי איטום ישנים.
 • פירוק ריצוף מהגג ופינוי שלו.
 • יישום יציקות בטקל לצורך תיקון שיפועים על הגג.
 • פינוי ותיקון מרזבים בלויים/ישנים/שבורים/סדוקים/סתומים.
 • הרמה של אלמנטים קבועים רבים מהרגיל לצורך פריסת יריעות ביטומניות.
 • יציקת רולקות בהתאם לצורך.
 • חיזוק רולקות עם סרגל אלומיניום במידת הצורך ועוד.

מחיר איטום גגות לפי עונה

רוב האנשים נזכרים שצריך לבדוק את איטום הגג, לחדש או לתקן אותו - לקראת החורף, או אחרי הגשם הראשון. מצב זה יוצר שתי בעיות:

 1. לקראת החורף קבלני איטום נעשים עמוסים מאוד וקצת יותר קשה להם להתפנות לביצוע האיטום בהתראה קצרה.
 2. כאשר הגג כבר רטוב מהגשם, עבודת האיטום מורכבת יותר ולעיתים אף בלתי אפשרית.

לכן, ברוב המקרים, הזמנת עבודת איטום לגג שלכם בחורף, או קצת לפני החורף, תהיה יקרה יותר. לעומת זאת, אם תזמינו איטום בעונות אחרות, דווקא כשהקבלן פחות עסוק, סביר להניח שגם תוכלו לקבל מחיר נוח יותר.

מחיר איטום גגות לפי קבלן

טווח המחירים בין קבלני איטום שונים אינו גדול במיוחד, אבל כמובן יש הבדל במחיר בין קבלן מנוסה, מקצועי וקפדן בעבודתו לעומת קבלן צעיר וחדש, או כזה שלא מקפיד על חומרי גלם איכותיים, עבודה יסודית וכן הלאה.

לסיכום

מחיר עבודת איטום הוא תוצאה של שקלול משתנים רבים. אבל מה שחשוב זו התוצאה הסופית. לקבלת הצעת מחיר משתלמת, על עבודת איטום יסודית, איכותית ומקצועית - צרו קשר עם צוות ארגמן איטום!

אסי ארגמן יועץ איטום גגות

אודות ארגמן איטום

ארגמן איטום הוא עסק משפחתי דור שני באיטום, המתמחה בכל סוגי האיטום למבנים. מאז הקמתנו, אנו מחויבים למתן שירות מקצועי, אמין ואיכותי ללקוחותינו. בזכות המורשת המשפחתית והניסיון הרב שצברנו במהלך השנים. אנו מביאים לכל פרויקט את הערכים והמסורת שהועברו מדור לדור, עם דגש על איכות, מקצועיות ויחס אישי לכל לקוח.

קיבעו שיחת ייעוץ

לקביעת פגישת ייעוץ עם קבלן איטום מוסמך השאירו פרטים.

דרכים ליצירת קשר עם חברת ארגמן איטום

תמונות מהשטח

Ran RieglerRan Riegler
02:26 30 May 22
iTKor SolutionsiTKor Solutions
17:25 22 Feb 22
חיפשתי שירותי איטום לבית משותף ודרך חיפושים רבים בגוגל הגעתי לארגמן איטום. קבלנו שירותי ייעוץ ולאחר שיחה הנעימה החלטנו לשכור את שירותיו. שירות 5 כוכבים ממליץ בחום.
ברכה מזורברכה מזור
12:06 05 Aug 21
אסי המקסים הגיע אלי לפתור בעיות נזילה, התחשב במצב ועשה עבודה טובה מהירה ומקצועית! תודה לך אסי!
snim 1snim 1
12:50 20 Jul 21
עשו עבודה מדהימה! חבר'ה מקסימים! עשו עבודה איכותית עם מחיר איכותישירות אדיב ואישי ממליץ בחום!
js_loader

עוד באותו נושא

תקופה הכי טובה לאיטום גגות

תקופה הכי טובה לאיטום גגות

מה התקופה הכי טובה לאיטום גגות? יש הרבה בעלי מקצוע בתחום האיטום, אשר טוענים כ התקופה הטובה ביותר לאיטום, הינה בחודש אוגוסט. יש לדעת, כי איטום בזמן החורף עשוי להוות

קרא עוד »
איטום גגות עם יריעות ביטומניות

איטום גגות עם יריעות ביטומניות

איטום באמצעות יריעות ביטומניות במשך שנים רבות הורגלנו לאיטום באמצעות זפת. הריח הנוראי של הזפת החמה הופיע פעם בבניין זה ופעם בבניין אחר וגרם לתחושת מחנק לכל הסובבים. ברבות השנים,

קרא עוד »
איטום חיובי ושלילי

איטום חיובי ושלילי

מה זה איטום חיובי ושלילי? עבודות לצרכי איטום מבנים הן עבודות שחובה לבצע והן נלקחות בחשבון כבר בשלב התכנון האדריכלי והעיצובי. לעבודות איטום טובות ויעילות יש חשיבות גבוהה מאד כאשר

קרא עוד »
אין יותר מאמרים

יש לכם שאלה?

שאלנו אותנו