סיוד והלבנת גגות

קבלני זיפות הגגות נוהגים לצפות את הגג בזפת חמה ולאחר מכן לתת לזפת להתייבש היטב במשך כמה ימים. לאחר שהגג יבש לחלוטין, הם מבצעים תהליך של סיוד הגג וכך מלבינים אותו. הליך מריחת הסיד הוא אקוטי כיוון שללא שכבת הסיד המגנה על הזפת, הוא הופך בימים חמים לחומר נוזלי הגולש לכוון המרזבים וסותם אותם. מעבר לכך החום הפוגע בזפת גם מפוצץ אותו, יוצר סדקים וגם מתקלף וכך לאט לאט מתפוגגת ההשפעה של הזפת והגג אינו אטום כלל. הסיד אינו עמיד בפני הגשמים ולכן הוא מתקלף לאחר כמה חודשים ולקראת בוא האביב נאלצים הדיירים לחדש את שכבת הסיד.
 
אפשר לחילופין לבצע הלבנה של משטח הגג באמצעות חומרים אקריליים חדשניים שהם חומרים עמידים בפני הגשמים ומתאימים לשימוש הן על גגות שזופתו והן על גגות שנפרסו עליהם היריעות הביטומניות לאיטום מקסימלי. עקב טיבם המעולה של החומרים האקריליים, החומר מחזיק על הגג לאורך פרקי זמן ארוכים.
 
אפשר גם להשאיר את היריעות הביטומניות ללא חומרי הלבנה ובמקום זאת ליצור שכבה עליונה של גרגרי אגרגט אפורים שתפקידם להגן עליהם מפני השמש החמה. גם בתהליך הסיוד וגם תהליך ההלבנה מתבצע שימוש בחומרים מבודדים המבצעים פעולה של החזרת קרני השמש וכך הגג כולו נותר בטמפרטורה נמוכה. פעולה ייחודית זו יוצרת אפקט של קרירות והבדלי טמפרטורה של כעשר מעלות צלזיוס בדירות העליונות הממוקמות מתחת לגג. אפשר למרוח את הגג גם בחומרים כסופים הנמרחים על היריעות הביטומניות אך הם מבודדים ברמה נמוכה בהרבה ולכן מומלצים פחות לשימוש .

מבצעים ניקיון יסודי של הגג על כל פינותיו, מתחת לדודי השמש ובקרבת המרזבים. מנקים באמצעות מים את כל שטח הגג כך שלא יהיו שאריות של אבק או לכלוך. לאחר שהגג יבש לחלוטין אפשר להמשיך בתהליך. מערבבים היטב את החומרים פעמיים עם הפסקה בין פעולות הערבוב ומורחים את החומר בחוזקה בעזרת מטאטא כביש .לקבלת אפקט טוב יותר אפשר להגדיל את כמות הדבק בתערובת.

סיוד והלבנת גגות

מדללים את החומר האקרילי במים בכ – % 30 – % 40. באמצעות מטאטא עדין או רולר מפזרים שכבת יסוד אחידה על כל משטח הגג כולל על דפנותיו. לאחר ששכבה זו יבשה, מורחים שכבה נוספת בדילול של % 25. מחכים שהחומר ייבש ומורחים שכבה שנייה ברמת דילול זהה.

אסי ארגמן יועץ איטום גגות

אודות ארגמן איטום

ארגמן איטום הוא עסק משפחתי דור שני באיטום, המתמחה בכל סוגי האיטום למבנים. מאז הקמתנו, אנו מחויבים למתן שירות מקצועי, אמין ואיכותי ללקוחותינו. בזכות המורשת המשפחתית והניסיון הרב שצברנו במהלך השנים. אנו מביאים לכל פרויקט את הערכים והמסורת שהועברו מדור לדור, עם דגש על איכות, מקצועיות ויחס אישי לכל לקוח.

קיבעו שיחת ייעוץ

לקביעת פגישת ייעוץ עם קבלן איטום מוסמך השאירו פרטים.

דרכים ליצירת קשר עם חברת ארגמן איטום

תמונות מהשטח

Ran RieglerRan Riegler
02:26 30 May 22
iTKor SolutionsiTKor Solutions
17:25 22 Feb 22
חיפשתי שירותי איטום לבית משותף ודרך חיפושים רבים בגוגל הגעתי לארגמן איטום. קבלנו שירותי ייעוץ ולאחר שיחה הנעימה החלטנו לשכור את שירותיו. שירות 5 כוכבים ממליץ בחום.
ברכה מזורברכה מזור
12:06 05 Aug 21
אסי המקסים הגיע אלי לפתור בעיות נזילה, התחשב במצב ועשה עבודה טובה מהירה ומקצועית! תודה לך אסי!
snim 1snim 1
12:50 20 Jul 21
עשו עבודה מדהימה! חבר'ה מקסימים! עשו עבודה איכותית עם מחיר איכותישירות אדיב ואישי ממליץ בחום!
js_loader

עוד באותו נושא

איטום גגות ביריעות ביטומניות

יריעות ביטומניות

כל מה שחשוב לדעת על יריעות ביטומניות ועלויות מה זה יריעות ביטומניות? יריעות ביטומניות מחיר יתרונות הצעת מחיר יריעות ביטומניות למה הכנת הגג משפיעה על מחיר יריעות ביטומניות? סיכום מה

קרא עוד »
איטום בחומרים צמנטיים

איטום גגות מחיר

כל מה שחשוב לדעת על איטום גגות ועלויות איטום עלויות איטום גגות לכל סוג איטום גגות מחיר שונה מחירי איטום גגות עם משפחות חומרים זהות בחירת חומרי איטום לפי מחיר?

קרא עוד »
קבלן איטום ארגמן איטום גגות

קבלן איטום ברחובות

קבלן איטום גגות מקצועי ברחובות עבודת האיטום המוכרת והנפוצה ביותר היא איטום גגות אבל למעשה, קבלן איטום מקצועי מספק שירותי איטום מקצועיים מגוונים הכוללים איטום קירות חיצוניים, איטום מרתפים, איטום

קרא עוד »
אין יותר מאמרים

יש לכם שאלה?

שאלנו אותנו