סימנים המעידים שהגיע הזמן לאטום את המרפסת שלכם

המרפסת בבית חשופה למי גשמים יותר באופן שכיח יותר מחדרים אחרים בבית. לכן עלולות להתגלות בה בעיות שידרשו פעולות איטום מיידיות. אלו חייבות להתבצע על ידי בעלי מקצוע מנוסים  היודעים כיצד לאפיין את הבעיה, ולספק את הפתרון הנכון.
אנחנו בחברת "ארגמן איטום" עומדים לרשותכם בכל עת ומוכנים לספק לכם שירותי איטום ברמה גבוהה! 

 

נזילה במרפסת יכולה להיות דבר מאוד לא נעים. בטח אם מדובר בנזילה משמעותית, אחת כמה וכמה אם המרפסת מאכלסת ריהוט וחפצים שונים. אם לא מטפלים בבעיה באופן מהיר ויסודי, אותם פריטים יכולים להיהרס, ומעבר לכך, עלול להיגרם נזק משמעותי למבנה. גם אם הנזילה מתרחשת בדירה ספציפית, היא בהחלט יכולה להשפיע גם על דירות אחרות, למשל זו שמתחתיה. לכן חשוב, ברגע שמזהים נזילה, להזמין באופן מיידי איש מקצוע שיהיה מסוגל לטפל בבעיה בהקדם. 

נזילות במרפסת – ממה הן נגרמות? 

ניתן לפתור את השאלה "איך נגרמת נזילה במרפסת" בתשובה הפשוטה: בגלל חדירה של מי גשמים פנימה או חדירה של מים ממקורות אחרים אל תוך המרפסת. אך התשובה לכך הרבה יותר משמעותית וחשוב להכיר אותה. 

נזילות במרפסת נגרמות מ-6 סיבות עיקריות:

  • שימוש בחומרי איטום לא טובים. 
  • יצירת רובה לא תקינה או אלמנטים אחרים שפוגעים ביכולת למנוע חדירה של מים. 
  • בלאי ושחיקה (בפרט במבנים ישנים). 
  • שימוש לא תקין ולא אחראי במקום.
  • מרזבים לא תקינים. 
  • חוסר שמירה על ניקיון של הגג והמרזב. 

סימנים מזהים לנזילה במרפסת

אחרי שהצגנו את הסיבות שבגינן ישנה נזילה במרפסת, חשוב להבין מה הם הסימנים המזהים לנזילה. זיהוי נכון של הסימנים יכולים לעזור לנו להבין כיצד להתמודד עם המצב בצורה נכונה. 

אנחנו בחברת ארגמן איטום, יודעים לזהות היטב את הסימנים שמובילים לבעיית נזילה. בהתאם אנחנו גם יודעים כיצד לטפל בהם בשביל שנוכל למנוע מצב שהנזילה תמשיך ויהיה אפשר להמשיך בשגרת החיים הסדירה. לשם כך, כאמור, חשוב לפנות אלינו כמה שיותר מהר ולא לחכות עד שהנזילה תתגבר ותהפוך משמעותית יותר. 

סימן ראשון הוא התפרקות חומרי המרפסת המקוריים. אנחנו לא חייבים להתמודד עם הנזילה עצמה, באופן פיזי, בשביל לזהות שישנה בעיה המחייבת טיפול. אנחנו יכולים לראות שינויים מסוימים בחומרים מהם עשויה המרפסת בשביל לזהות שישנה בעיה המחייבת להזמין איש מקצוע. 

סימן שני היא חדירה של מי גשמים פנימה. בין אם זו חדירה איטית של מים ובין אם מדובר על חדירה משמעותית. זה יכול לנבוע כתוצאה מנזילה שנוצרה על גג המבנה וזה יכול להיווצר כתוצאה מנזילה בתוך המערכות המותקנות במערכת ואז המים יחלחלו פנימה דרך המרצפות. באופן טבעי, אם מדובר בחדירת מי גשמים, אזי שזה יבוא מבחוץ, דרך התקרה או הקירות. אם מדובר על חדירת מים מתוך המבנה, אזי שזה יבוא כתוצאה מבעיה בצנרת. 

נזילה מגגות היא תופעה נפוצה בפרט במבנים ישנים. שם אנחנו מגלים לא פעם שחיקה ובלאי בחומרי האיטום או אי ביצוע תהליך התחדשות. אם רוצים לתחזק איטום במבנה קיים, אזי שיש צורך לחדש אותו אחרת החומרים ייהרסו ולא יוכלו לשרת את דיירי המבנה.

איך ניגשים לתהליך איטום מרפסת?

בשביל לבצע תהליך איטום מרפסת בצורה נכונה, הצוות שלנו מגיע אל המבנה, בוחן היטב את הבעיה, בוחן היטב את מצב האיטום במקום ואז מחליט כיצד לנהוג. 

על מנת לבצע את התהליך בצורה נכונה, יהיה צורך לפנות את כל האלמנטים מהאזור אותו רוצים לאטום, להכין את כל החומרים המיועדים לפעולת האיטום, לבדוק האם יש צורך לבצע שיפורים במבנה, למשל תיקוני שיפועים או תיקונים אחרים. לאחר מכן, נתחיל בתהליך העבודה בהתאם לסוג המבנה ולדרישת הלקוח. 

בסיום התהליך, נבצע בדיקת הצפה בשביל לוודא שאכן המבנה אטום והתהליך הושלם. על פי תוצאות הבדיקות נחליט האם עבודתנו הסתיימה או שמא אנחנו צריכים לבצע שינויים ושיפורים. המטרה שלנו, כאמור, היא למנוע נזילות נוספות ולאפשר ללקוחות שלנו לחזור אל שגרת חייהם כמה שיותר מהר.

סיכום

אם אתם מחפשים מומחים לעבודות איטום ובפרט עבור איטום מרפסת, אנחנו בחברת ארגמן איטום, עומדים לרשותכם בכל עת, לכל עניין. אל תהססו, פנו אלינו בהקדם ונשמח להגיע אליכם! 

אסי ארגמן יועץ איטום גגות

אודות ארגמן איטום

ארגמן איטום הוא עסק משפחתי דור שני באיטום, המתמחה בכל סוגי האיטום למבנים. מאז הקמתנו, אנו מחויבים למתן שירות מקצועי, אמין ואיכותי ללקוחותינו. בזכות המורשת המשפחתית והניסיון הרב שצברנו במהלך השנים. אנו מביאים לכל פרויקט את הערכים והמסורת שהועברו מדור לדור, עם דגש על איכות, מקצועיות ויחס אישי לכל לקוח.

קיבעו שיחת ייעוץ

לקביעת פגישת ייעוץ עם קבלן איטום מוסמך השאירו פרטים.

דרכים ליצירת קשר עם חברת ארגמן איטום

תמונות מהשטח

Ran RieglerRan Riegler
02:26 30 May 22
iTKor SolutionsiTKor Solutions
17:25 22 Feb 22
חיפשתי שירותי איטום לבית משותף ודרך חיפושים רבים בגוגל הגעתי לארגמן איטום. קבלנו שירותי ייעוץ ולאחר שיחה הנעימה החלטנו לשכור את שירותיו. שירות 5 כוכבים ממליץ בחום.
ברכה מזורברכה מזור
12:06 05 Aug 21
אסי המקסים הגיע אלי לפתור בעיות נזילה, התחשב במצב ועשה עבודה טובה מהירה ומקצועית! תודה לך אסי!
snim 1snim 1
12:50 20 Jul 21
עשו עבודה מדהימה! חבר'ה מקסימים! עשו עבודה איכותית עם מחיר איכותישירות אדיב ואישי ממליץ בחום!
js_loader

עוד באותו נושא

איטום גגות ביריעות ביטומניות

יריעות ביטומניות

כל מה שחשוב לדעת על יריעות ביטומניות ועלויות מה זה יריעות ביטומניות? יריעות ביטומניות מחיר יתרונות הצעת מחיר יריעות ביטומניות למה הכנת הגג משפיעה על מחיר יריעות ביטומניות? סיכום מה

קרא עוד »
מזיקים לאיטום הגג

מזיקים לאיטום הגג

האם יש חומרים שמזיקים לאיטום גג? לא כולנו מבינים באיטום ולכן תחום זה, יש להשאיר בידי מקצוענים המתמחים באיטום. ישנם הרבה חומרי איטום ויש לדעת אילו הם כל החומרים המזיקים

קרא עוד »
מחיר איטום גגות

מחיר איטום גגות

דברים שחשובים לדעת על מחיר איטום גגות עלויות איטום גגות איטום גגות מחיר למ"ר - לפי חומרי איטום מחיר איטום גגות בהתאם להכנה הדרושה על הגג מה כוללת הכנה בסיסית?

קרא עוד »
אין יותר מאמרים

יש לכם שאלה?

שאלנו אותנו